Фермер з Перу судиться з енергетичною компанією через кліматичні зміни

Фермер з Перу Saul Luciano Lliuya подав до суду на німецького енергетичного гіганта RWE, що посідає друге місце після E.ON за обсягом продажів природного газу на німецькому ринку. Крім того, RWE входить до п'ятірки найбільших в Європі енергетичних концернів. 

Фермер звинувачує компанію в глобальних кліматичних змінах. Це перший подібний позов у Європі. Справа може стати важливим юридичним прецедентом у захисті «кліматичних біженців» - людей, які постраждали від змін клімату й вимушені залишити свої будинки і землі, повідомляє ресурс ТheVerge.com.

Льодовики на вершинах Анд, поблизу яких знаходиться рідне місто перуанського фермера, тануть, через що озеро в долині наповнюється і загрожує затопити все місто і витіснити сім'ю фермера. 

Провину за це фермер перекладає на компанію RWE, яку назвали «найбільшим джерелом CO2 на території Європи». Фермер хоче, щоб енергетичний гігант сплатив інженерні роботи, які зупинять переповнення озера і можливі зсуви у долині Санта Рівер. 

За сорок років об’єм озера збільшився в тридцять разів. У 2001 році фермер почав працювати провідником у горах, і зауважив, що снігові шапки тануть занадто швидко. Справа не тільки в загрозі людським життям і приватній власності, а й в тому, що зі зникненням льодовиків в горах в цьому районі не буде води.

Свою скаргу фермер подав ще у березні, звертаючись напряму до компанії. Але RWE відхилили прохання. Тоді Saul Luciano Lliuya погодилася допомогти некомерційна німецька організація Germanwatch, після чого позов до суду отримав розголосу. 

Перуанський фермер вимагає всього $21 тис. або 0,47% від кошторисної вартості інженерних робіт. Справа в тому, що за даними Кліматичного інститут в Колорадо, компанія RWE відповідає за 0,47% від усіх викидів, що впливають на кліматичні зміни з 1751 року – початку промислової революції. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка