Фермер з Чернігівщини зменшив собівартість висушеного зерна у 10 разів з теплогенератором на сільгоспвідходах

У фермерському господарстві "Напорівське", що розташоване в селі Лукашівка Чернігівського району, зменшили собівартість висушеного зерна у 10 разів завдяки теплогенератору на відходах рослинництва.

Як зазначає голова господарства Григорій Ткаченко, тільки велика промисловість не може обійтися без газу, все інше можна перевести на альтернативні джерела енергії, передає Gorod.cn.ua

«Як тільки почалися складні відносини з нашим північним сусідом, я принципово намагаюся відмовитися від споживання блакитного палива, - розповідає фермер. - Теплогенератор на альтернативному паливі окупився за 0,7 сезону, а собівартість одного тонно-відсотка висушеної кукурудзи склала 3,5 гривні, тоді як елеватори, які працюють на газу, брали від 40 гривень за один тонно-відсоток».

Відтак, у фермерському господарстві «Напорівське» фактично спалюють те, чим раніше забруднювали навколишнє середовище. «Аби не викидати рослинні рештки і було чим сушити зерно, на комбайнах навіть "вітер" зменшили, - розповідає Григорій Ткаченко. - Зернова група має велику кількість відходів, яку можна переробити не лише у молоко та м'ясо, а й енергію».

Ще однією гордістю фермерського господарства "Напорівське" є картоплесховище, під яке переобладнали старий хлів, встановивши твердопаливний котел українського виробництва.

"Вже четвертий рік ми опалюємо приміщення за допомогою котла, - розповідає Валентина Ткаченко, дружина фермера. - Коли робили картоплесховище, то понизили стелю, поклали наверх мінеральну вату, а стіни обшили пінопластом. Завдяки картоплі навіть при мінус десяти надворі у сховищі плюсова температура".

Зараз у сховищі зберігається 15 сортів картоплі, майже 40 тонн насіннєвого матеріалу.

Під "поліський хліб" у Лукашівці відводять 40-50 гектарів ріллі. Окрім картоплі у «Напорівському» вирощують полуницю на 1,3 гектара, а також зернові культури: озиму пшеницю, люпин, кукурудзу і соняшник.

Нині фермерське господарство "Напорівське", яке офіційно зареєстрували 15 грудня 2005 року, має в обробітку близько півтори тисячі гектарів, власну техніку, склади, зерносховища, овочесховище, сушарку та корівники.

Вагомим аргументом розвитку тваринництва для Григорія Ткаченко стала органіка. «Навіть найбільш концентроване добриво має до 60% діючої речовини, все інше - важкорозчинні рештки металів, солей тощо, - пояснює фермер. - Все це ми пхаємо у землю, тому рано чи пізно таке господарювання обернеться для всіх катастрофою. Органіка - це наше майбутнє!»


У хлівах Григорій Ткаченко теж впроваджує заходи з енергозбереження: немає транспортерів, гній згрібають бульдозером, економлячи на електриці.

«У корівок завжди тепла вода - поїлки у хлівах з автоматичним електропідігрівом та терморегуляторами, - розповідає фермер. - Частина хлівів зроблена за європейським зразком - стоять металопластикові вікна, а "коник" зверху прозорий, щоб у хлів потрапляло багато світла».

В одному з хлівів вирощують кролів. Поруч із вуханями - клітка з морською свинкою. "Доведено практикою: кролики не хворіють, якщо присутня морська свинка", - переконує господар.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка