Естонці здали 430 аварійних автомобілі на переробку

Жителі Естонії погодились віддати на переробку 430 аварійних автомобілів.

Таку кількість замовлень на вивезення автомотлоху протягом двох тижнів отримали Міністерство навколишнього середовища, Kuusakoski і Союз автозвавлищ Естонії, передає postimees.ee

Найбільший інтерес до відмови від аварійних автомобілів демонстрували у Тартумаа, Таллінні та Харьюмаа.

За словами голови правління Kuusakoski Кулдара Суйтса, передача автомотлоху підприємству, яке володіє необхідною ліцензією з переробки відходів, дозволяє суттєво знизити екологічні ризики. "Аварійні автомобілі – це небезпечні відходи, які містять багато забруднюючих навколишнє середовище або просто небезпечних матеріалів, - зазначив Суйтс. - Наприклад, у кожній машині є від 6 до 12 літрів різних масел та інших рідин, які, потрапивши у землю становлять загрозу рослинам і тваринам, а також здоров'ю людей, навколишнє середовище забруднюють і кинуті просто так свинцеві акумулятори, самостійний випуск газу з системи клімат-контролю, а також спалювання старого масла, шин, пластику та інших подібних матеріалів, що також може становити небезпеку здоров'ю людей".

За словами Кулдара Суйтса, всі зібрані у рамках кампанії аварійні автомобілі відправляються в дробарку для металу, а потім у вигляді сировини отримують нове життя.

"Єдина в Естонії дробарка для металу здатна за годину подрібнити 30-40 старих автомобілів таким чином, що 95% маси автомотлоху потім направляється на повторне використання згідно з екологічними вимогами Європейського союзу, - розповів Суйтс. - Масло та інші рідини, які знаходяться в автомобілях, передають організаціям, які займаються небезпечними відходами, акумулятори, шини і скло відокремлюють, чорний і кольоровий метал автоматично сортується після подрібнення і направляється у повторне використання за видами, легкі матеріали, такі як панелі приладів, сидіння і оббивка використовуються у якості палива з відходів".

Таким чином, дробарка відправила у повторне використання вже чверть мільйона старих машин.

Міністерство навколишнього середовища, Kuusakoski і Союз автозвалищ Естонії організовують кампанію з безкоштовного вивезення автомотлоху вже другий рік поспіль. У перший рік у рамках кампанії естонці люди відмовилися приблизно від 250 аварійних автомобілів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка