Естонія виробила 53% електроенергії з відновлюваних джерел

У квітні-червні в Естонії електроенергія, вироблена з відновлюваних джерел, склала 53% виробництва електроенергії і покрила 24% споживання в країні.

У другому кварталі кварталі естонські «зелені» електростанції виробили 480 гігават-годин відновлюваної енергії, що на 17% більше, ніж за аналогічний період минулого року, передає rus.err.ee

Зростання кількості та частки відновлюваних джерел енергії було підтримано сприятливими вітровими умовами у попередньому кварталі, і, ймовірно, дещо знизило споживання електроенергії через корональну кризу. У другому кварталі на частку вітроенергетики припало третина загального обсягу виробництва відновлюваної енергії. ВЕС згенерували 163 гігават-години електроенергії , що на 32% більше, ніж у минулому році. У другому кварталі 82% від загального обсягу виробництва енергії вітру отримали підтримку у розмірі 7,2 мільйона євро. Платежі виробникам вітроенергетики вже зроблені на рівні 63% від 600 гігават-годин електроенергії, встановлених в якості річного ліміту.

У другому кварталі цього року обсяг електроенергії, що виробляється сонячними батареями і поставляється в мережу, склав майже 50 гігават-годин. З додаванням сонячних батарей ця цифра збільшилася майже в три рази в річному численні. Число власників сонячних панелей, які отримують підтримку, продовжує швидко зростати, і в даний час підтримку отримують більше 3000 виробників.

За останні три місяці на електроенергію, одержувану з біомаси, біогазу та відходів, припадало 54% виробництва відновлюваної енергії. Ці види палива виробили 261 гігават-годину електроенергії в період з квітня по червень і виплатили субсидії в розмірі майже 14 мільйонів євро. І виробництво, і субсидії знаходяться в тому ж порядку величини, що і в той же період минулого року.

Гідроенергетика виробила 7 гігават-годин електроенергії у другому кварталі цього року і обійшлася в 224 000 євро субсидій.

Субсидії на ефективну когенерацію склали трохи менше мільйона євро в другому кварталі, а вироблення досягла 29 гігават-годин.

Субсидії на відновлювані джерела енергії та ефективну когенерацію фінансуються споживачами електроенергії за рахунок збору на відновлювані джерела енергії. Плата за відновлювані джерела енергії отримала 45,7 мільйона євро від споживачів електроенергії в першому півріччі поточного року.

Виробники отримали у цілому 24 мільйони євро субсидій на відновлювані джерела енергії у період з квітня по червень цього року, що на 23% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

У той же час сума, витрачена на виплату субсидій виробникам, збільшилася до 53 мільйонів євро за рахунок виробництва відновлюваної енергії, дефіцит якої за півроку склав більше семи мільйонів євро. Частково дефіцит субсидій на відновлювані джерела енергії пом'якшується недавнім рішенням уряду виділити чотири мільйони євро на виплату субсидій.

При цьому субсидія, що виплачується виробникам відновлюваної енергії у зв'язку з швидким зростанням відновлюваної електроенергії і зниженням споживання, частково викликаним коронавірусом, перевищує суму зборів, що стягуються зі споживачів для цієї мети. За оцінками експертів, до кінця року дефіцит може зрости до 13 мільйонів євро.

Обов'язок з управління субсидіями на відновлювані джерела енергії було покладено на компанію Елерінг законом «Про ринок електроенергії». Компанія, яка не отримує доходу від управління зборами за поновлювані джерела енергії та субсидіями, використовувала позикові кошти для фінансування поточного дефіциту. Розмір плати споживачам визначається виходячи з мети покриття витрат на виплату субсидій на щорічній основі.

До 2030 року відновлювана електроенергія повинна покривати не менше 30% споживання Естонії.

Виробництво «зеленої» електроенергії збільшується сьомий місяць поспіль.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка