Ера вугілля у Шотландії закінчилася: у країні закрили останню вугільну електростанцію

Вперше після 115 років, Шотландія спалила останній шматок вугілля, що пішов на виробництво електроенергії. Longannet, остання і найбільша вугільна електростанція в Шотландії, припинила свою діяльність в минулий четвер. Колись найбільший вугільний завод в Європі закрили після 46 років у присутності робітників і журналістів, які зібралися в головному залі управління, повідомляє reneweconomy.com.

«ОК, поїхали», – сказав один з робітників за момент до натискання яскраво-червоної кнопки, яка зупинила турбіни, що працюють на вугіллі, і забезпечують електрикою чверть шотландських будинків.

Закриття Longannet в 5-мільйонній Шотландії, свідчить про те, що вона прагне мати достатньо відновлюваних джерел енергії для живлення 100% свого попиту на електроенергію до 2020 року. В той час як Європа останнім часом знизила свої інвестиції у ВДЕ, Шотландія, рухається до досягнення цілей у «зеленій» енергетиці.

Виробництво електроенергії із ВДЕ зросло більш ніж удвічі з 2007 року і еквівалентно половині споживаної електроенергії. Цей підйом спричинений масовими інвестиціями у вітрові парки, які зробили Шотландію лідером відновлюваної енергетики в регіоні. Насправді, найбільший вітропарк Шотландії також є найбільшим в Сполученому Королівстві. Whitelee Windfarm поблизу Глазго має потужність в 539 МВт і генерує достатньо електроенергії для живлення близько 300 тисяч будинків.

Закриття Longannet очікувалося давно. За даними Guardian, завод йшов до закриття через застарілість, зростаючі витрати на передачу та вищі податки на викиди вуглецю. Енергетичний тягар тепер падатиме на плечі ядерних і газових заводів, а також відновлюваних джерел енергії, зокрема вітроелектростанцій.

«Вугілля давно було домінуючою силою в виробництві електроенергії Шотландії, але закриття Longannet сигналізує про кінець ери», – сказав Х'ю Фінлі, директор Scottish Power. – Ніяких рішень не прийнято про те, що буде з приміщенням, хоча кілька пропозицій знаходяться в стадії обговорення, в тому числі та, яка зробила б Longannet центром з експертизи відновлюваних джерел енергії. Scottish Power сказав, що вони підготують план до кінця року».

Зі свого боку, місцеві екологи вітали закриття Longannet, зазначивши, що там згорали близько 4,5 млн тонн вугілля на рік, і завод був відповідальний за п'яту частину викидів Шотландії.

«Для країни, яка фактично винайшла промислову революцію, це надзвичайно важливий крок, відзначаючи кінець ери вугілля і початок кінця для викопного палива в Шотландії», – сказав Річард Діксон, директор Друзів Землі Шотландії.

Із закриттям Longannet, єдиним великим заводом викопного палива в Шотландії залишається газопереробний завод в Peterhead, на північному сході.

У Сполучених Штатах, Сьєрра-клуб також високо оцінив закриття заводу.

«Шотландія покінчила з вугіллям», – сказала Маура Коулі, директор Міжнародного клімату та енергетичної кампанії Сьєрра-клубу. – США позбавляється вугілля, адже 232 заводи оголосили про «вихід на пенсію», і тільки сьогодні Китай оголосив про нові заходи з припинення непотрібних нових вугільних електростанцій».

Дійсно, національна енергетична адміністрація Китаю наказала 13 провінційним урядам зупинити підтримку появи нових вугільних електростанцій до кінця 2017 року. Та навіть схвалила рішення припинити будівництво нових вугільних заводів у 15 провінціях. Аналіз Greenpeace каже, що це може торкнутися 250 китайських вугільних електростанцій.

Вугілля може пригнічуватися в більшості країн світу, але роль викопного палива залишиться сильним протягом певного часу, відповідно з кількома звітами. Глобальні викиди повинні суттєво впасти, щоб уникнути найбільш драматичних наслідків зміни клімату, говорять вчені. Тим часом відновлювані джерела енергії, як очікується, продовжать зростання. Насправді, у новій доповіді ООН наголошується, що інвестиції у вугілля і виробництво електроенергії з газу були вдвічі меншими, ніж у енергію сонця, вітру та інших відновлюваних джерел енергії в 2015 році.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка