Енергоощадному будинку треба ретельно підбирати вхідні двері

При будівництві енергоощадного будинку треба пам’ятати про виключення всіх містків холоду. Одним з таких місць є вхідні двері. Тому варто подбати про купівлю енергоощадних дверей і забезпечити їхній якісний монтаж.

Навіть в найбільш ретельно збудованому енергоощадному будинку все одно «втікає» тепло, в т.ч. через відкривання дверей та вікон. Тут треба подбати про те, щоб такі втрати були мінімальними, щоб не були марно витраченими кошти на дороге опалювальне обладнання і недешеву термоізоляцію будинку, а тепло вивітрюється.

3.jpg

Добре підібрані двері можуть зменшити втрати тепла на вході в будинок до 35%, а загальні втрати на обігрівання будинку зменшаться на 2%. При невеликій цифрі економії, для енергоощадного будинку це істотна величина збереження енергії. Втрати тепла при вході і виході з будинку можна зменшити також встановленням тамбуру. 

Зовнішні двері повинні бути досконалими з точки зору термоізоляції. Такі двері виготовляють з дерева і теплих алюмінієвих профілів з ущільненням поліуретановою піною з підвищеною термоізоляційністю. При високій вартості таких дверей, вони мають ідеальний показник проникання тепла U=0,71-0,73 Вт/(м²•K).

Для «теплих» будинків показник U є дуже важливим для вхідних дверей – чим нижче значення мають двері, тим більше тепла збережеться в будинку. Для стандартних дверей значення U=2,6 Вт/(м²•K). Для дверей енергоощадного будинку U не повинен бути вищим 1,3. Цей показник повинен відноситися до всієї конструкції дверей, а не тільки до самого полотна. Рама дверей також повинна відповідати цьому значенню.

Важливим параметром дверей є їхня довготривалість під дією воду, снігу і вітру – треба вибирати ті, які мають відповідні характеристики. Іншим потрібним параметром є звукоізоляція. Очевидним є те, що двері повинні мати захист від злочинців.

Дизайнерські потреби дозволяє втілити матеріал таких дверей – дерево. Гірше зі склом в дверях, яке різко знижує теплову охорону дверей. Вмонтоване у вхідних дверях невелике віконце погіршує значення U з 1,33 до 1,46, а варіант скляної півкулі вверху дверей і трьох віконечок зводить значення до 1,69. Для бажаючих мати віконечка в дверях, треба використовувати трикамерне скло.

2.jpg

Монтаж дверей повинен бути виконаний таким чином, щоб уникнути містків холоду. Місце монтування рами має бути добре заштукатурене. Крім ущільнення піною, треба використати ще й пароізоляційні стрічки (як від сторони стіни, так і від сторони дверей). Треба подбати і про термо- та гідроізоляцію порогу.

Читайте також:

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка