Енергоощадні таємниці стадіону Маракана в Бразилії

На стадіоні Маракана встановлено багато обладнання і систем, котрі дозволяють не тільки вправно господарювати, але також господарювати енергоефективно.
 
Стадіон вночі виглядає як позаземний об’єкт. Це досягнуто завдяки трьом тисячам ламп, котрі утворюють монументальну систему освітлення. Керування цією системою виконують 500 пристроїв (лічильники, пристрої безпеки …).

Читайте також: Apple собирается построить очередную солнечную ферму
Працівники стадіону мають можливість відслідковувати споживання енергії в режимі реального часу, постійно.  Вони мають можливість керувати роботою і функціями таких об’єктів: освітлення приміщень, доступних для глядачів; система вентиляції і виведення повітря; кліматизація; генератори енергії; пристрої для підтримки енергопостачання; контроль пожежної системи; камери відеоспостереження і гідравліка.
Стадіон має 17 ліфтів, 12 ескалаторів, 292 туалети і 60 барів. 

Всі операції на  цих об’єктах контролюються з одного місця – центр контролю і моніторингу.

На вимоги міжнародних стандартів ФІФА, Шнейдер Електрик і партнери розробили проект автоматизації, котрий оснований на системі «розумний дім» (інтелігентні мережі). Система поєднує всю господарку стадіону і має можливість керування в понад 36 тис. різних ситуацій, котрі можуть виникати підчас матчу.
Маракана ввійшов у список інтелігентних стадіонів, отримавши таку технічну інфраструктуру, і має можливість реагувати швидко і дуже ефективно, ще й в режимі реального часу.

Освітлення стадіону контролюється системами, котрі підтримують протокол DMX і KNX. Вони поєднані з мережею і відповідають за відтворення різних кольорових анімацій на фасаді стадіону.


Спеціальна система контролює і обмежує використання води в туалетах. Подача відкривається на довший період, коли стадіон не використовується, що зменшує неприємний запах. Підчас матчу подача води стає коротшою.
 
Системи, котрі керують стадіоном, автоматично пересилають повідомлення про помилки і поломки у системах, що відслідковуються. Передбачені миттєві повідомлення про можливість загроз.

В цілому встановлено понад 300 сучасних відкритих автоматичних панелей, котрі дозволяють легку інтеграцію всіх систем і процесів, що дає ефект обмеження споживання енергії навіть до 36%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка