Енергонезалежність Литви буде без діяльності Chevron

Американський нафтовий гігант Шеврон інформує про закриття литовського офісу у Вільнюсі і про виставлення на продаж 50% акцій, котрими володіє в литовському підприємстві LL Investicijos.
                          
Два  роки тому Шеврон заплатив фірмі Tan Oil 57,9 млн. литів (16,8 млн. євро) за вказаний вище пакет акцій в спілці LL Investicijos, котра має ліцензію на пошук і видобуток вуглеводнів в західній частині Литви.

За інформацією литовських видань, восени минулого року Шеврон вийшов з тендерних процедур, котрі передбачали отримання ліцензії на пошук сланцевого газу в Литві, пояснюючи це тим, що відбулися значні зміни в податковій політиці і в законодавстві Литви. Тендер був відміненим, а відновлення планувалось навесні або влітку цього року. Та наразі не дійшло до цього. 

На запитання литовської преси представник спілки Камерон Ван Аста ствердив, що фірма прийняла рішення припинити діяльність в Литві, бо не бачить для себе можливостей конкурувати на цьому ринку. 

Для довідки. Шеврон має чотири концесії на пошук сланцевого газу в південно-західній часині Польщі (Грабовець, Звержиєц, Фрамполь, Краснік). Остатнім часом великого розголосу набрали кількамісячні протести проти пошукових робіт в Журавльові (на терені концесії Грабовець).  ЗМІ інформували, що американці вибралися з цієї території через вказані протести.

Можливо такому сценарію (вихід Шеврон з Литви) сприяло те, що на початку року Президент Литви була присутня при спуску на воду в Південній Кореї клайпедського терміналу зрідженого газу.

2.jpg
                    
Цим Литва створює реальну незалежність від цін газового монополіста, котрим є «Газпром». Термінал отримав назву «Independence» («Незалежність»).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка