Енергоефективність українських багатоповерхівок потрібно підвищувати

Все частіше до обговорення проблем зменшення затрат на оплату за теплопостачання будинків приступають професіонали, котрі вже давно мають пропозиції, котрі тепер дуже потрібні. Один з них, заслужений будівельник України, Олександр Горбатовський, котрий висловив свої погляди для ІА «Україна комунальна».

З цього року основним стимулом для впровадження енергозбереження в житлових будинках стануть рахунки за спожитий газ або за надане централізоване тепло, адже вже піднялися ціни та тарифи в цьому році і буде ще три рази збільшуватися ціна протягом двох з половиною років. До цього часу державні програми енергоефективності виглядали деклараціями, адже вони не мали фінансового наповнення і у споживачів не було достатнього стимулу.

В попередні роки були різні пропозиції змін в теплопостачанні багатоповерхівок. Ініціатори побудинкових дахових котелень стверджували, що отримають 30% скорочення споживання енергоресурсів. Інша пропозиція, поквартирне індивідуальне опалення, зняла відповідальність за якісне центральне опалення з місцевих комунальних підприємств і місцевої влади. Такі варіанти і далі реалізовуються в багатьох містах. Тепер вже очевидно, що таке рішення економічно недоцільне – споживання газу не зменшується, а кожен мешканець стає заручником досить складного газового обладнання у своїй квартирі.

Цього року появилися нові пропозиції для заміщення газу на електроопалення. При його простоті і можливості здешевлення електроенергії за рахунок нічного тарифу, практично не може бути масово впроваджене через неможливості внутрішньо будинкових електромереж.

Автор статті згадує поїздку в 90-і роки в Данію, де їхні спеціалісти оцінили наявність в Україні 80% централізованого опалення національним надбанням. Адже з їхнього досвіду, така ситуація найбільш придатна для комплексної термомодернізації житла. Цим шляхом пройшла Данія, котра скоротила на 50% споживання теплопостачання після термомодернізації. Аналогічним шляхом пройшли Польща, Чехія і Словаччина. 

Для теперішньої України повна термомодернізація існуючого житлового фонду - дорогий і тривалий процес. Потрібне утеплення будівель та модернізацію інженерних систем. 
 
Варто розбити весь процес  на реальні етапи. Першим з них - обладнання всіх багатоквартирних будинків засобами обліку спожитої теплової енергії та тепловими пунктами з погодним регулюванням. Основний принцип енергозбереження - регулювання і облік. Для цього доцільно б розробити спеціальну державну програму- вона буде високої ефективності, малозатратна і швидкої окупності. Реалізовані проекти загальнобудинкового обліку та погодного регулювання показали високу ефективність - зменшення теплоспоживання в середньому на 30% і терміни окупності в межах одного року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка