Енергоефективні заходи заощадили київським школам і дитсадкам близько 100 млн грн.

Одним з пріоритетних завдань Стратегії розвитку Києва є ефективне використання енергетичних ресурсів та запровадження енергоощадних та екологічних технологій. За останніх три роки заходи з енергозбереження виконані у 331 закладі соціальної сфери: 17 закладах проведена термосанація (комплекс заходів з енергозбереження), у 33 – модернізація системи освітлення, у 24 закладах – встановлений індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням (ІТП), у 257 – проведена модернізація ІТП. Завдяки цим заходам столичні школи та дитсадки зекономили близько 100 млн грн на комунальних послугах.

Про це під час візиту до ДНЗ № 601 («Сонечко») заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. На даху цього дитсадка встановлена сонячна електростанція, що складається з 36 сонячних панелей. Станція працює для потреб закладу, без віддачі згенерованої електроенергії в загальну мережу. За 5 місяців використання панелей вже зекономлено 9% електричної енергії. За прогнозами, щороку заклад економитиме щонайменше 25 тисяч гривень.

«Рівень енергоефективності закладів бюджетної сфери, тобто дитсадків та шкіл, значно зріс за останні три роки. Місту та комунальному підприємству «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» вдалося залучити до проведення енергоефективних заходів у бюджетній сфері близько 8,5 млн євро, з яких 6,5 млн євро – це грантові кошти або доступні кредити Північної екологічної фінансової корпорації – НЕФКО, що фінансує широкий спектр енергоефективних проектів у країнах Центральної та Східної Європи, включаючи Україну. Ми маємо змогу впроваджувати новітні технології та обладнання, що дає значний економічний та екологічний ефект, не кажучи про підвищення комфорту в цих закладах», – зауважив Петро Пантелеєв.

На думку заступника голови КМДА, дуже важливо, що нові проекти стають можливі саме за фінансового сприяння міжнародних партнерів. Місто має змогу пілотувати інноваційні проекти, моніторити економічні результати їхньої роботи та приймати рішення щодо подальшого тиражування. Так, на сьогодні у чотирьох навчальних закладах столиці встановлені сонячні панелі, планують встановити такі станції ще у двох ДНЗ.

Моніторинг показує високу ефективність проекту «Термосанація у бюджетних установах міста Києва», який реалізовано завдяки НЕФКО. У закладах бюджетної сфери вдалося за 2018 рік зекономити близько 100 млн грн (3,3 млн євро). Прогноз передбачає щорічну економію бюджетних коштів не менше 70 млн. грн., оптимізацію температурних та санітарних умов у закладах, а також подовження терміну експлуатації обладнання. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка