Енергоефективне будівництво: чи може будинок бути занадто герметичним?

В Україні ще й досі живе міф про те, що стіни "повинні дихати". Насправді ж повинні дихати люди, а не стіни

Найкомфортніше жити у тому будинку, де стіни не мають щілин, і де ми можемо підігрівати, охолоджувати, фільтрувати та контролювати кількість свіжого повітря.

Нещільності у будинку означають, що ми втратили контроль над провітрюванням:

  • вологе повітря конденсується у щілинах стін та стелі, сприяючи утворенню грибків та цвілі;
  • тепле повітря, яке виходить із верхньої частини будинку затягує холодне повітря із нижньої частини (зазвичай підвалу), завдяки чому втрачається тепло;
  • неконтрольований рух повітря спричиняє додаткові витрати на опалення та руйнує конструкцію будинку.

Ефективні паро- та гідроізоляція будинку зменшують ці проблеми, але їх потрібно використовувати із одним застереженням: щільно утеплені будинки потребують механічної вентиляції, щоб забезпечити надходження свіжого повітря для здорового мікроклімату у будинку. Найоптимальніший варіант - це використання примусової вентиляції із рекуперацією тепла. Рекуператори не лише забезпечують будинок свіжим повітрям, але і дозволяють значно економити на опаленні.

Що стосується герметичності будинку - її не може бути "занадто багато" - зазвичай її якраз замало. Наприклад, у Росії та Європі герметичність (повітропроникність стін) вже контролюється на законодавчому рівні. І будинки, які після проходження обов'язкового тесту на герметичність показали кратність повітрообміну вищу норми - не приймаються в експлуатацію.

Люди дихають легенями, а не шкірою. Будинки повинні робити так само. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка