Енергію від сонячних панелей може зберігати гравій

Виробництво електроенергії з відновлювальних джерел збільшується серйозними темпами – світовий обсяг перетворення сонячної енергії зріс в 53 рази за останні 9 років. Але для досягнення 100% забезпечення зеленою енергією потрібні дешеві енергосховища або, простіше, акумулятори.

Необхідність зберігання енергії диктується нерівномірністю виробництва такої енергії та, традиційно, нерівномірного споживання.

Наразі термін енергосховище є терміном, котрий вказує на виклики, а не на реалізацію. Практично всі величезні енергосховища використовують воду і гідравлічні турбіни. Це чудове рішення, але є дуже дорогим і важким для організації в потрібному місці.

Є кілька нових технологій, котрі можливо вийдуть з лабораторій і експериментальних проектів в найближчий період.

Один з таких акумуляторів, котрі використовуються в автомобілях, але в набагато більших кількостях. Елон Макс, власник компанії Тесла, планує збудувати Gigafactory – завод з виготовлення акумуляторів, де значна частина виробничих потужностей вже виділена від стаціонарні сховища.

Іншим способом може стати використання акумуляторів з технологією рідкого металу. Це поки що експеримент. Якщо його вдасться тиражувати і вивести в масове виробництво, то це може стати революцією для всієї індустрії виробництва енергії.

 Всі попередні технології є надмірно високотехнологічними. А якщо будувати величезні енергосховища на простих рішеннях?
 
Саме так діє молода компанія Isentronic з Великобританії. Там працюють над системою теплового насоса для зберігання теплової енергії в термічній масі маленького каміння, щоб потім отримувати енергію зворотньо. Система має достатню ефективність від 72 до 80%. Для порівняння – гідравлічні системи мають 74%. Окупність 25 років. Вартість за 1 МВт*год – 50 дол., в той час коли для гідроакумуляції – 65 дол.  Система не містить небезпечних хімічних речовин, що також є важливим.

isentropic-gravel-energy-storage-pumped-heat-system-01.jpg.662x0_q100_crop-scale.jpg

Гравій дешевий і це може стати дуже великою перевагою методу. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка