Енергія сміття, вітру та сонця в Естонії

В естонській енергетиці найінтенсивніше розвивається сегмент вітрогенераторів. Один з вітропарків працює на землях, котрі займають шлаковідвали Балтійської електростанції. 
 
Цей майданчик має хороше географічне розміщення. Він знаходиться на відмітці 40м над рівнем моря, що робить його максимально відкритим для вітрів кожного напрямку.

Всього тут 17 вітрогенераторів потужністю по 2,3 Мвт кожен. Виробництва енергії вистачає для 30 тис. сімей Естонії. Частину фінансування отримано з європейських фондів. Уряд стимулює такі інвестиції дотацією 0,537 євро за 1 кВт*год.

Річне виробництво енергії вітрогенераторами перевищує 100 МВт*год, а це 10% від загальної енергії. Цікаво й те, що приватні домогосподарства мають 500 вітрогенераторів меншої потужності.

Не тільки вітер збільшує енергонезалежність Естонії. Долучився до цього й завод по спалюванню сміття. Його енергоблок має потужність 17 МВт. Крім цього здатний видавати ще й тепло, потужність 50 МВт. 

Розміщена переробка сміття на ТЕЦ Eesti Energia. Ця опція дає можливість збільшити потужніть ТЕЦ на 10% (до цього вона виробляла 648 МВт тепла і 190 МВт електроенергії). 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка