Енергія хвиль забезпечить потреби найбільшої воєнно-морської бази Австралії

Відтепер найбільша військово-морська база Австралії (HMAS Stirling) стала ще більш автономною. Нещодавно австралійська компанія Carnegie Wave Energy Limited оголосила про встановлення масиву з трьох блоків підводних генераторів хвильової енергії CETO 5 в рамках проекту Perth Wave Energy, розташованого біля міста Гарден-Айленд в Західній Австралії (саме тут знаходиться військова база). Згідно з повідомленнями компанії, це буде перший робочий проект зі збору хвильової енергії, який складатиметься з кількох підключених один до одного пристроїв. Крім того, нова хвильова електростанція буде виконувати одночасно дві функції: генерувати електрику з енергії хвиль і здійснювати опріснення морської води, повідомляє ресурс cheburek.net

2.jpg

На відміну від більш звичної конструкції генератора хвильової енергії (що являє собою сполучений з електрогенеруючою  турбіною буй, який плаває на поверхні  води), підводний генератор CETO 5 менше залежить від штормів та інших поганих погодних умов і має більш стабільний поступальний рух слідом за приповерхневими хвилями. 

Варто зазначити, що вироблена генератором електрика не передається на берег по кабелю. Генератор CETO 5 використовується для перекачування води на сушу при високому тиску. Частина води під тиском забирається для роботи стандартної серійної турбіни, а інша вода постачається на опріснювальну установку. 

CETO 5 виробляє енергія за допомогою заглиблених під воду буйків і водяних насосів. Технологія заснована на повному зануренні системи під поверхню океану і складається з буя, який рухається разом з морськими хвилями. Пристрій фіксує поступальні рухи хвиль, передає імпульси буям, потім - приводам насосів, які кріпляться до морського дна. Насос в свою чергу подає воду під високим тиском через трубу на берег, в електрогенератори.

3.jpg

На початку поточного року були встановлені перші два блоки генераторів CETO 5, а третій блок був встановлений і запущений на початку минулого тижня. На даний час проходить тестування перших двох блоків, але, як припускає компанія, вже протягом наступного місяця всі три блоки будуть введені в промислову експлуатацію. Якщо проект доведе свою ефективність, то у 2016 році компанія плануює побудувати повномасштабну версію CETO 5 потужністю 3 МВт.

4.jpg

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка