Житловий масив у Австралії не підключатиметься до загальної електромережі, а створить власну на ВДЕ

Американська енергетична компанія Brookfield Energy планує побудувати в околицях австралійського міста Ньюкасл першу абсолютно автономну мікро-мережу, що працюватиме на ВДЕ. Незалежна енергетична система забезпечить в майбутньому новий рівень будівництва енергетично самоокупного житла, повідомляє ресурс  RenewEconomy.com.au.

В першу чергу будівництво автономної мікро-мережі має зацікавити забудовників, які наразі витрачають мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури навколо нових районів та житлових комплексів. При цьому по закінченню будівництва та продажу осель новим власникам, забудовники практично віддають енергетичну інфраструктуру у розпорядження муніципальних органів, які надалі самостійно встановлюють тарифи на енергію.
   
Таким чином забудовники змушені включати високі витрати на розвиток енергетичної мережі у загальну вартість нерухомості. 

Brookfield Energy спільно зі своєю компанією Flow Systems (представляє інтереси Brookfield у Австралії) та групою девелоперів підрахували, що буде набагато дешевше поруч з новим житловим комплексом будувати енергетичну мікро-мережу, яка б працювала на ВДЕ. 


Протестувати мікро-мережу планують у одному з нових житлових комплексів із 7,5 тис. будинків та об’єднає 20 тис. жителів.  

Наразі Brookfield Energy та Flow Systems знаходяться у процесі затвердження проекту та отримання усіх необхідних дозволів. Найбільші забудовники Австралії та Австралійське агентство з поновлюваних джерел енергії вже підтримали перспективну ідею американців. Однак ще чимало залежить від рішення муніципальної влади. 

Наразі відомо, що до проекту долучиться німецька Siemens, а також австралійське державне об’єднання наукових досліджень CSIRO.

У Siemens повідомили, що для забезпечення енергетичних потреб 10 тис. приватних будинків знадобиться енергетична мікро-мережа потужністю 50 МВт. 

Згідно з попереднім планом, одна така автономна мережа включатиме в себе 40 МВт сонячних потужностей у вигляді встановлених на дахах будинків панелей (близько 4 кВт на одну оселю), масив централізованих та децентралізованих акумуляторів для зберігання енергії, газових установок (зможуть забезпечити ще 30 МВт). 

У розробку «зелених» проектів на території Австралії, а також будівництво першої автономної мікро-мережі американська Brookfield готова інвестувати більше $ 2 млрд. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка