Електрифікація транспорту "під ключ" - новий глобальний ринок

Американські компанії Navigant та eIQ Mobility заснували новий бізнес у сфері створення і обслуговування парків електрифікованих транспортних засобів "під ключ". Новостворені транспортні підприємства зможуть бути партнерами для операторів електромереж та забезпечувати успішну реалізацію програм електрифікації при мінімальному негативному впливу на стабільність функціонування енергосистем.

Navigant Consulting та eIQ Mobility уклали стратегічний альянс, щоб створити новий сервіс для клієнтів у всій Північній Америці та Європі щодо організації та обслуговування парків електричних транспортних засобів "під ключ" (vehicle-fleet-as-a-service).

Navigant та eIQ Mobility працюватимуть з муніципалітетами, комерційними та промисловими клієнтами для швидкого та ефективного розгортання парків електричного транспорту. Альянс компаній планує розробити та втілити інтегровані контракти на перевезення з гарантованою «ціною за милю», які включатимуть парки електромобілів, зарядну інфраструктуру, постачання електроенергії, енергоменеджмент, технічне обслуговування, відстеження результатів роботи та звітність за екологічними індикаторами.

Перспективи цього нового ринку оцінюються високо, адже лише у США оператори транспортних парків витрачають щорічно більше 200 мільярдів доларів на експлуатацію та обслуговування, з яких на сьогодні електрифіковано менше 1%. Як заявляють в Navigant, перехід від транспортних засобів на викопному паливі до електромобілів може одночасно зменшити викиди парникових газів та експлуатаційні витрати, тому електрифіковані перевезення є ключовою складовою декарбонізації глобального транспортного сектору.

Новий альянс поєднує науково-дослідницьку та консультаційну роботу Navigant у сферах електротранспорту та мобільності з досвідом eIQ Mobility у сфері логістичного штучного інтелекту та програмних засобів технічного та економічного планування, які вже були застосовані у 13 великих транспортних компаніях США, при чому було проаналізовано перевезення загальною протяжністю понад 200 мільйонів миль.

Подібні інтегровані сервіси можуть стати новим глобальним ринком, для цього вже є передумови: в низці країн розпочинається масове виробництво електроавтобусів, вантажного електротранспорту, електрифікованої будівельної та сільськогосподарської техніки. Електричні пасажирські автобуси набувають масового поширення у багатьох містах світу, найбільш широко - в Китаї. У Шеньчжені, найбільш динамічному китайському мегаполісі, в 2018 році усі автобусні лінії повністю перейшли на електричну тягу. На черзі електрифікація вантажної, будівельної та сільськогосподарської техніки.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: