Електромеханік з Чернігівщини змайстрував енергоефективний котел і відмовився від газу

Василь Іванько з Бахмача (Чернігівська область) змайстрував котел, тепловіддача якого при спалюванні 10 кілограмів дров така ж, як при використанні 3 кубів природного газу, повідомляє gorod.cn.ua.

68-річний електромеханік, який технологіями заощадження енергії почав цікавитися ще у молодості, нині облаштував енергоефективне домашнє господарство. Торік передбачливий раціоналізатор, який ще у 2002 році разом з газовим котлом встановив й власноруч зроблений твердопаливний, зміг повністю відмовитись від природного газу.

80 квадратних метрів будинку обігрівали під’єднані до твердопаливного устаткування труби та резервуар на горищі, які разом становлять водну систему обсягом 330 літрів. Як результат, цієї зими Василь Іванько заощадив понад 10 тисяч гривень.

Саморобний виріб бахмачця має схожу з паротяговими котлами конструкцію і може працювати на дровах, вугіллі і "нульовому" тобто безкоштовному паливі – відходах від кукурудзи, соняшника, на корі дерев і стружці, розповідає винахідник. Однак найкращу тепловіддачу забезпечує тирса з місцевої пилорами, якою Василь Іванько наповнює порожні паперові пакети з-під соків, молока, вина тощо. Таке "ноу-хау" по "калорійності" не поступається дровам і має ряд додаткових переваг: низьку зольність (майже не залишається попелу) та вологість - тирса захищена фольгою, яка є всередині паперової упаковки, залишається сухою.

Завдяки «тирсопакетам» в опалювальному сезоні 2014-2015 рр. Василь Іванько використав лише 13 складометрів дров, тоді як раніше спалював близько 24 складометрів. У будинку стає тепліше на 2-3 градуси вже через годину після закладки такого палива, розповідає раціоналізатор.

Ще одна особливість енергоощадного господарства - вночі підключені до тенів батареї нагріваються електроенергією. Комфортна температура у будинку підтримується автоматично – завдяки таймеру, розповідає Василь Іванько, додаючи, що за три години температура у оселі підвищується на 10 градусів. На додачу, завдяки таймерам вночі підігрівається у 80-літровому бойлері вода, а також забезпечуються теплом сараї для поросят та курей.

Крім твердопаливного котла, Василь Іванько змайстрував спеціальний электродровокіл, щоб мати паливо необхідного розміру, та верстат для розпилювання дров, який дозволяє без сторонньої допомоги швидко розрізати колоду. За словами Василя Іванько, найбільше цікавих ідей з'являється, коли приходить до церкви. Наразі раціоналізатор мріє перейти на сонячні батареї.

Примітно, що один із онуків бахмацького винахідника – Евгеній – також цікавиться енергозберігаючими технологіями. Хлопець закінчив лише перший курс Ніжинського обласного педагогічного ліцею, а вже початкуючий науковець - написав наукову статтю "Пошуки нових джерел енергії". 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка