Електроенергія вироблена вугільними станціями США дорожча за сонячну і вітрову

Три чверті вугільних електростанцій США виробляють дорожчу електроенергію, ніж сонячні і вітрові станції. Нове дослідження компанії Energy Innovation показує, що перехід на відновлювану енергетику має бути якомога швидшим, пише The Guardian.

Автори роботи використовували публічні фінансові документи і дані Управління енергетичної інформації США (EIA) для розрахунку вартості енергії, що виробляється вугільними електростанціями, і її порівняння з місцевими об'єктами вітрової та сонячної енергії, на відстані до 35 миль. У своїх розрахунках дослідники порівнювали граничні витрати вугільних електростанцій (marginal cost of energy – MCOE) з повною вартістю кіловата нових вітрових і сонячних станцій (LCOE).

Виявилося, що 211 ГВт вугільних потужностей або 74% вугільного парку США, виробляють дорожчу електроенергію, ніж могли б забезпечити нові вітрові або сонячні електростанції. До 2025 року відсоток таких «нерентабельних» вугільних електростанцій збільшується до 86%. Загальний висновок очевидний, вказують автори: «велика частина вугільного парку США просто стає неекономічною, і аналітики, комунальні служби, інші зацікавлені сторони, регулятори і політики повинні критично поглянути на кожну вугільну електростанцію в своїй юрисдикції». Тому вугільні електростанції в США закриваються рекордними темпами, а генерація електроенергії з «чистих» джерел подвоїлася з 2008 року. На сьогодні відновлювані джерела енергії становлять близько 17% від виробництва електроенергії в США.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка