Електроенергія з відновлюваних джерел стає дешевшою за викопну - дослідження

Виробництво електроенергії з відновлюваних джерел стає дешевшим за генерацію на викопному паливі.

Про це свідчать результати нового звіту Міжнародного агентства з відновлюваної енергії (IRENA) опублікованого 2 червня, передає ExPro Consulting

"Більше половини відновлюваних потужностей встановлених у 2019 році, досягли менших витрат на виробництво електроенергії, ніж нові навіть найдешевші вугільні установки", - йдеться у звіті.

У звіті також наводиться динаміка цін на глобальну середньозважену приведену ціну на електроенергію (LCOE) вироблену з ВДЕ. Так, починаючи з 2010 року, електроенергія з сонячних фотоелектричних панелей показала найбільше зниження вартості на 82%, ціна електроенергії з вітроелектростанцій для суші знизилась на 39%, а для тих, що встановлені на морі знизилась на 29%.

Недавні аукціони та укладені договори про придбання електроенергії за prePPA демонструють зменшення терміну введення нових проектів в експлуатацію у 2020 році й надалі.

Так, ціни на електроенергію з сонячних панелей на основі конкурентних аукціонів можуть скласти в середньому $0,039 кВт-год, або - 1,04 грн /кВт- год (по курсу НБУ на 2.06.2020) для проектів, введених в експлуатацію у 2021 році, це на 42% менше у порівнянні з 2019 роком, й більш ніж на 20% дешевше, ніж ціна електроенергії з вугільних теплоелектростанцій.

Рекордно низькі аукціонні ціни на сонячні фотоелектричні батареї в Абу-Дабі та Дубаї (ОАЕ), Чилі, Ефіопії, Мексиці, Перу та Саудівській Аравії підтверджують, що такі низькі значення як $ 0,03 кВт-год - 80 коп /кВт-год (по курсу НБУ на 2.06.2020) стали можливими сьогодні.

"Ми досягли важливого переломного періоду у енергетичному переході - сьогодні для нової та значного обсягу існуючої генерації вугілля є невиправданим як екологічно, так і економічно, - сказав генеральний директор IRENA Франческо Ла Камера. – Відновлювана енергія стає найдешевшим джерелом з виробництва нової електроенергії, що надає величезний потенціал для стимулювання глобальної економіки та повернення людей до роботи".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка