Еквадор планує ввести заборону на одноразові пластикові вироби

Еквадор планує ввести заборону на виробництво, імпорт і використання одноразового пластмасового посуду і поліетиленових виробів.

Законопроект про раціоналізацію, повторне використання і зменшення одноразових пластмас розглянув парламент країни, передає plastinfo

Документ передбачає встановлення 60-денних, 12-місячних і 3-х річних термінів введення обмежень. Зокрема, після вступу в силу закону через 60 днів набуде чинності заборона на використання поліетиленових пакетів і упаковки для напоїв і продуктів харчування в національних парках, охоронюваних районах, болотах, островах, пляжах, річках і лагунах. Забороні підлягають обгортки для доставки друкованої реклами, газет, журналів, квитанцій, виписок, а також використання пластмасових трубочок для коктейлів.

Через 12 місяців вступить в силу заборона на виробництво та імпорт полімерних мішків розміром менше 50х50 см, а також на виробництво та імпорт пластмас з полістиролу для харчових продуктів та напоїв, а через 36 місяців - виробництво та імпорт полімерних пакетів або упаковок, утилізація яких призводить до забруднення навколишнього середовища, виробництво і імпорт пластмасового посуду для харчових продуктів і напоїв, які не підлягають вторинній переробці або повторному використанню.

Частку виробництва полімерних виробів становить 1,2% ВВП Еквадору (USD 1,2 млрд). Працюють 600 підприємств, які забезпечують 19 тисяч прямих і 120 непрямих робочих місць, які обробляють 500 тисяч тонн полімерів у рік. У майбутньому такі компанії повинні будуть виробляти альтернативні продукти.

Згідно з опитуванням Національного інституту статистики та цензів Еквадору, у 2017 році 78,9% домогосподарств країни використовували одноразові поліетиленові пакети.

Країна досягнула певного прогресу у цій галузі. Одним з прикладів є нові правила на Галапагоських островах і в Гуаякілі, що обмежують використання трубочок, пакетів, поліетиленової упаковки і пластикових пляшок. У головному порту з вересня 2018 року регулюють виробництво, торгівлю, маркетинг і доставку одноразової пластикової продукції і пакетів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка