Експорт електроенергії з України досяг історичного мінімуму

В червні 2016 року експорт електроенергії з України досяг історичного мінімуму. Про це заявив директор з розвитку бізнесу швейцарської трейдингової компанії Axpo Джозеф Балог, повідомляє видання Енергобізнес.

«Ми констатуємо зниження загального експорту електроенергії з України в Європу. Комерційне перетікання становить близько 150 МВт в червні при максимально можливому рівні 645 МВт. Потужності використовуються лише на 20% – це історичний мінімум», – зазначив він.

На думку трейдера «Україна повністю не використовує експортний потенціал, так як українська електроенергія в даний час неконкурентна в Європі». Ціни на електроенергію в Угорщині та Польщі – основних ринках для України – знижуються.

«Факт того, що ціна на електроенергію в Україні вища від європейської, створює певні труднощі для України», – вважає Балог.

Насамперед, за його словами, на місце української генерації приходять інші виробники електроенергії з країн Центральної Європи.

«При цьому для України буде дуже важко повернути втрачену частку на висококонкурентному європейському ринку електроенергії», – зазначає представник Axpo. – По-друге, падіння експорту змушує замислитися, чи є Україна надійним і довгостроковим партнером: країна забезпечувала близько 13 % загального електроспоживання Угорщини в період 2011-2015 рр. Це істотна частка ринку».

Якщо Україна залишиться великим постачальником електроенергії в Угорщину в 2016 році, то це стане важливим чинником при ціноутворенні для центральноєвропейського ринку електроенергії, впевнені в Axpo.

«Якщо коротко, то обсяги українського експорту електроенергії в Європу скорочуються. Тому не ясно, чи правильно відображає чинний механізм формування ціни на електроенергію в Україні цю негативну тенденцію», – резюмував Джозеф Балог.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка