Економити енергію - обов'язок кожного українця

Нафта, газ, вугілля, ядерне паливо, дрова й інші первинні джерела (сонце, вітер, вода) надають людині важливі "послуги" у вигляді тепла для обігрівання і приготування їжі, забезпечують роботу промисловості й транспорту. Через низьку ефективність експлуатації обладнання відбуваються втрати енергії при її перетворенні і нераціональне використання. Потрібно намагатися не витрачати енергію марно, бо запаси енергоносіїв на Землі обмежені.

Все суспільство повинно формувати екологічне світосприйняття при користуванні енергією, сприяти енергоефективності, збереженню енергії та первинного палива. Порядок акцентів має бути наступним:

• енергозбереження у всіх сферах використання енергії;

• енергоефективність – найдешевше і екологічно чисте джерело енергії;

• застосовувати джерел відновлюваної енергії.
 
Можна знайти дуже багато способів економії енергії. Адже це не вимагає додаткових витрат і залежить винятково від нашої поведінки. Напр., вибравши при необхідності купівлі більш енергоефективний новий холодильник, можна щороку заощаджувати енергію і економити власні кошти. Проблему енергозбереження неможливо вирішити зусиллями однієї людини. 

Певні рішення повинні узгоджуватися багатьма людьми. Варто пам'ятати, що легше зберегти енергію, ніж виробити нову. Додатково зменшуються втрати енергії на її виробництво і транспортування та й знижується вплив на навколишнє середовище.

На опалення приміщень витрачається четверта частина палива, при цьому 80% іде на обігрівання житлових будинків. Запобігти втратам тепла можна і треба. Для цього варто застосувати регулятори подання тепла. Вікна і двері потрібно ущільнити, щоб утруднити проникнення теплоти через шпарини. Систему вентиляції бажано мати з рекуперацією. Теплоізоляція стін і покрівлі зменшить втрати тепла, а витрати на це компенсуються заощадженням енергії.

Дані про витрати гарячої води свідчать, що одна людина в Україні витрачає її значно більше ніж, наприклад, у Норвегії. Все більше людей розуміє необхідність встановлення лічильників витрат гарячої і холодної води. У тих квартирах, де є лічильники, витрати гарячої води зменшилися, а сплата за використання гарячої води знизилася для мешканців майже вдвічі.

Значні об'єми гарячої води ми витрачаємо, користуючись душем, миючи посуд. Гаряча вода також використовується для умивання, прибирання, прання. Ці процеси теж можна удосконалити з огляду енергоспоживання.

Розроблене енергетичне маркування, яке надає нам точну інформацію про фактичні обсяги споживання енергії різними приладами. Завдяки енергетичному маркуванню ми можемо обирати пристрої та обладнання, яке споживає менше енергії і таким чином можемо заощаджувати власні кошти за рахунок зменшення оплати за споживання енергії.

Понад 95% інформації про оточення людина отримує завдяки зору, ефективність якого повністю залежить від якості освітлення. Лампи розжарювання мають низьку ефективність - лише 5-7%. Навіть для них можна застосувати способи економії. Звичайні заходи: вимикати світло, коли воно не потрібне; краще змінити світильник, ніж встановлювати додаткове освітлення; дати доступ денному світлу; частіше витирати порох з лампочок і плафонів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка