Економним світлодіодам надали першість у Нобелівській премії

В цьому році Нобелівську премію по фізиці отримали японські винахідники за працю з блакитними світлодіодами. Троє вчених розробили технологію, котра зараз застосовується повсюдно. Ці світлодіоди присутні в різних видах техніки: в підсвітці дорожніх знаків і моніторів, в смартфонах. Премія для вчених складає 8 млн шведських крон або 1,1 млн доларів.

Винаходу 20 років, і він відзначений Шведською королівською академією за те, що став основою отримання «білого кольору». Адже червоні і зелені діоди вже існували до винаходу, але лампу білого кольору неможливо було отримати без блакитного.

Освітлення за допомогою LED стало довговічнішим і енергоефективнішим порівняно зі старими джерелами освітлення. Ці вчені добилися успіху там, де інші не справилися з завданням. Наше століття започаткувало еру світлодіодних ламп.

2.jpg

Якісні характеристики світлодіодних ламп вдосконалено до параметрів 300 люмен/ват. Це на порядок вище від звичайних ламп, тобто, освітлення стає дуже економним. Дуже важливо це тому, що біля 25% споживання електроенергії приходиться на освітлення. Виходить так, що лампи LED сприяють збереженню основних енергетичних ресурсів планети, бо витрачають менше енергії на свою роботу.

Читайте також: Витрати на вуличне освітлення в Україні в 1,7 рази більші, ніж в Європі

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка