Екомитці створюють скульптури морських мешканців з пляжних відходів

Американська некомерційна, громадська організація Washed Ashore створює скульптури морських мешканців з пляжних відходів.

Ініційований Інститутом мистецтв та екологічної освіти Артули проект покликаний за допомогою мистецтва донести до населення проблему забруднення Світового океану пластиковим сміттям, передає Еurokraft.

Як зазначає керівник організації Анджела Поцці, постійнодіюча арт-виставка пластикових скульптур з морського сміття, яка відкрилася півтора року тому у Сан-Дієго, має на меті привернути увагу до трагедії якомога більшої кількості людей. «Приваблені красою перехожі підійдуть і побачать з чого все зроблено, - пояснює художниця. – А ми зможемо розповісти їм про забруднення океану пластиковим сміттям».

Сьогодні під керівництвом Анджели Поцці (Angela Haseltine Pozzi), яка кілька років тому захопилась створенням скульптур з вторинних матеріалів, тисячі добровольців різного віку очищають пляжі від сміття. Зібрані відходи потрапляють на сортувальний пункт Washed Ashore, де працює багато волонтерів, залучених виставкою, а також 10 постійних робітників.

«Нам навіть не довелося організовувати людей, які чистили берег від викинутих пляшок і пластикових пакетів з власної ініціативи, - розповідає Анжела Поцці. – Виставка дозволила екоактивістам позбуватися непотребу з користю для мистецтва».

Washed Ashore вдається використовувати 98% зібраного сміття, і лише 2% відходів є токсичними і не піддаються переробці. Спочатку сортувальний пункт організації охоплював майже 200 кілометрів узбережжя, зараз ця цифра збільшилася. До слова, за чотири роки Washed Ashore зібрала 11 тонн сміття.

Відсортоване за розміром, матеріалом і кольором сміття надходить у творчу студію Анджели, де вона зі своєю командою створює скульптурні композиції. До слова, туристи, волонтери і просто доброзичливці допомагають підготувати і надати необхідну форму сировині. На даний момент художниця використовує у своїх роботах все, що океан викинув на берег: пивні банки, пляшки з-під води, пластикові мішки, витрачаючись іноді лише на сталеві каркаси конструкцій.

Барвисті скульптури вражають розмахом і деталізацією. Улюбленець публіки - риба-папуга.

На даний момент незвичайна виставка побувала вже у 9 різних місцях - зоопарках, акваріумах, пляжах і скрізь залучила нових людей, показала їм проблему забруднення океану і нестандартне рішення його очищення.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка