Екоактивісти мають намір залучити 23 квітня до вуличного прибирання і участі в екофестивалі 5 млн українців

23 квітня до вуличного прибирання та участі у Всеукраїнському екологічному фестивалі активісти мають намір залучити 5 мільйонів українців.

Як зазначає Юлія Мархель, президент організації Let's do it Ukraine, яка виступає ініціатором екозаходів, наразі необхідно активізувати громадян довкола екологічних трендів і чистоти, передає Радіо Свобода

«Вже зараз можна починати прибирати наші рідні міста і розповідати про свої здобутки через хештег #letsdoitukraine у соціальних мережах, - наголошує активістка. - Уся країна буде ділитися досвідом не лише прибирання, а й роздільного збору відходів».

Let's do it Ukraine також ініціює акцію "Подаруй пакет з пакетами волонтерам". Такий є в кожній родині, каже Юлія Мерхель.

Необхідно дотримуватись простих, на перший погляд, правил: не смітити, не шукати причини, а шукати можливості і потім – по можливості формувати культуру в себе в сім'ї і у свого оточення, запевняє активістка. «Спочатку на тебе дивляться скоса - то кришечки збираєш, то пластик, то вже склянки не даєш викидати, - пояснює експерт. - І можливо, це поки економічно невигідно, коли це робить одна людина, однак коли за цю справу береться весь двір, коли це починає робити район - це вже інше».

Сьогодні навіть електромобіль перестає бути розкішшю, зазначає Юлія Мерхель. «Електрокар перетворився на буденну машину, яку можна заряджати з розетки, - каже екоактивістка. - Такі авто весь час удосконалюються, і я думаю, що наступного року автосалони запропонують комфортніші умови для пересування».

Юлія Мерхель наголошує, що масове прибирання вулиць, а також Всеукраїнський екологічний фестиваль з майстер-класами та концертами покликані сформувати національне екологічне "ком'юніті". «Коли ти взяв участь у такому заході, ти розумієш, що треба щось змінювати, – підкреслює експерт. - Від сходу до заходу, від півночі до півдня, незалежно від віку та посади кожен повинен усвідомити, що екологія і чистота починається з себе - зазвичай ми перекладаємо відповідальність на іншого».

У квітні організація Let's do it Ukraine також планує зробити екологічний день для автомобілістів. «Акція, в рамках якої необхідно буде залишити машину вдома і пересісти на будь-який інший транспорт, проходитиме в Києві, але якщо хтось в Україні підтримає нас, ми будемо дуже раді, - розповідає Юлія Мерхель. - Відкрию секрет: 17 квітня буде перекрито 48 кілометрів столичних доріг, бо паралельно відбуватиметься напівмарафон».

За словами Юлії Мерхель, Україні зараз потрібен дієвий закон "Про тару й упаковку". «Мають бути запроваджені штрафи для людей, які принципово викидають сміття, де їм захочеться, - пояснює Юлія Мерхель. - У Європі, Америці та Сінгапурі викинув недопалок - заплатив 500 євро! Заробляєш 30? Відпрацюєш півроку на державу і будеш прибирати ті самі недопалки, які викидав».

До того ж в Україні мають з’явитися переробні заводи, які б економічно вигідно утилізували відходи.

Наразі активісти світової організації Let's do it - 14 мільйонів волонтерів по всьому світу, у тому числі 380 тисяч в Україні – працюють над тим, аби долучити до прибирання 5% населення Землі в один день - 8 вересня 2018 року. «Саме такі ініціативи рятують землю від пластику і роблять людей щасливими», - запевняє Юлія Мерхель.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка