Еко-ліфт за $18 млн

Китайські інженери реалізували проект, котрий буде довго стояти першим в переліку своєї категорії. Це окремо стоячий ліфт, котрий має висоту 330 метрів. Він вищий за Ейфелеву вежу разом з її шпилем.

Ліфт Байлонг був відкритим в 2002 році в китайській провінції Хунань. Дивовижний ліфт збудований в дивовижному місці – навколо знаходяться скелясті гори і надзвичайна гірська панорама. 

Одночасно ліфтом може піднятися до 50 осіб. Швидкість переміщення дозволяє протягом години забезпечити доступом до огляду цікавої природної панорами понад 1300 людей. На спорудження конструкції витратили $18 млн.

Ліфт має прозорі стіни, тому при швидкому підйомі стрімко змінюються ракурси огляду парку-заповідника.

3.jpg  

Початковий задум проекту отримав сильну критику зі сторони екологів. Вони були незадоволені тим, що ліфт розмістять в центрі заповідної зони. Прихильники проекту говорять, що ліфт спас гірські стежки від надмірного навантаження від піших туристів. 

5 мільйонів туристів щороку відвідують заповідник. Крім гірських диковинок, в цю провінцію приїжджають і для того, щоб побачити та скористатися чудом техніки. Туристи економлять три години часу, адже вже за хвилину вони можуть зверху споглядати кварцитові стовпи.


Поїздка ліфтом обійдеться майже в 9 доларів, а вхід в парк на два дні – 39 доларів. Деякі скелі мають висоту біля 800 метрів, а вершини гір знаходяться на висоті 3 км над рівнем моря.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка