Ефективність систем опалення залежить від якості води

Коли встановлюють нову систему опалення, використовуючи дорогий і якісний котел та нові радіатори, не звертають увагу на характеристики води, яку заливають у систему. Аналіз показників води коштує невеликі гроші, але їх зазвичай економлять. Та в більшості випадків просто не знають, що такий аналіз треба проводити, щоб переконатись у тому, що наявна вода у водопроводі придатна для ефективної роботи котла та радіаторів.  

Не тільки на ефективність роботи впливають різні сполуки, які знаходяться у воді. Мають вони суттєвий вплив і на довговічність різних матеріалів, з яких складається внутрішня інженерна система опалення будинку.

Для води, яка використовується в системі опалення, треба враховувати три чинники:
- рН, наявність водню або кислотність, що відповідає за рівень корозії,
- твердість, яка приводить до наростання каміння у внутрішніх елементах системи опалення, що суттєво знижує тепловіддачу,
- наявність мінеральних солей, які також пришвидшують корозію.

Цей перелік показує, що вода може стати ворогом ефективності системи опалення, що приведе до втрати грошей та кількості палива та енергії, які збільшаться через неефективність роботи всієї системи при поганому стані води. 

5.jpg

В природному стані вода має завжди різні характеристики. На це впливає наявність неорганічних елементів (солі) та органічних сполук (субстанції гумусу).  Вони можуть появлятись в різних формах, напр.,  газовій чи сталій або колоїдальній. Кількість та види субстанцій у воді залежать від їхньої наявності в даному середовищі а також від ступеню їхнього розчинення. 

4.jpg

Вода з високим вмістом солей дуже погано діє на системи опалення, створюючи загрози виходу з ладу елементів і суттєво зменшує тепловіддачу системи.

По темі: Як економлять на опаленні у багатих країнах

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка