Ефективна система опалення береже довкілля

Багато уваги приділяють способам заміщення викопних видів джерел енергії. Рівень інвестицій в пошук нових покладів нафти, газу та вугілля вже зрівнявся з коштами, котрі витрачають на новітні відновлювальні джерела енергії. Цим займаються величезні корпорації і потужні фінансові структури. А споживачами енергії є дуже різні категорії: від промислових об’єктів до мешканців однокімнатної квартири. І ця сторона енергетичного ланцюжка має потребу у суттєвому скороченні споживання енергоресурсів, бо кошти на їхню оплату постійно зростають.

Іншою стороною скорочення споживання енергії є серйозне зменшення тиску на природне середовище, адже отримання енергії проходить з великим викидом парникових газів. Якщо ж споживання буде енергоефективним, то буде економія плати (менше споживання) та менші викидів СО2 та інших газів в атмосферу. Буде чистіше повітря для кожного мешканця, буде менше кислотних дощів, буде менше алергій та інших хвороб від забруднення.

Як можна зменшити викид СО2 за допомогою ефективної системи опалення? Це питання стосується кожного власника будівлі, адже у домашньому господарстві близько  85% необхідної енергії споживається для опалення будинку та нагрівання води. А 15 %, що залишилися, розподіляються на все інше, а саме: приготування їжі, прання, освітлення, телевізор, холодильник тощо.

3.jpg

Завдяки ефективним системам опалення, що споживають менше енергії та відповідно зменшують викид СО2 або навіть взагалі не здійснюють викид СО2, можна зробити значний позитивний внесок у процес зміни клімату. Для цього існує безліч можливостей для зменшення викиду СО2: 
- сучасна теплоізоляція; 
- ефективна опалювальна система; 
- інтенсивне використання відновлюваних видів енергії. 

Цими заходами у будівлях заощаджується близько 50 відсотків енергії для опалення та нагрівання води, а також зменшується викид двоокису вуглецю.

Порівняно зі стандартними котлами (від 1978 року випуску) сучасні системи опалення можуть значною мірою зменшити кількість викидів СО2:

• 20% завдяки низькотемпературному котлу
• 30% за допомогою газового конденсаційного котла
• 50% за допомогою теплового насоса
• 50% і більше за допомогою газового конденсаційного котла та геліотермальної установки

Хорошим шляхом в майбутнє є енергосистеми з нейтральним викидом СО2, або іншими словами ті, котрі працюють на відновлюваних джерелах енергії, таких як тепло ґрунту, геліоенергія та деревина.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка