EBA підтримала закон 8449-д про перехід на "зелені" аукціони

Прийнятий закон №8449-д про «зелені» аукціони створює конкуренцію на ринку альтернативної енергетики, є кроком для подолання низки кризових і проблемних питань, проте реформування енергетичної галузі країні варто продовжувати. Про це повідомив керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації Ігор Гоцик, коментуючи очікування позитивних змін в українській енергетичній сфері після ухвалення цього документу. Про це повідомляє видання «Публічні люди». 

«Бізнес має конкурувати за високі тарифи на «зелену» енергетику та наявні обсяги, які держава здатна «переварити». Прийнятий закон створює основу для цього – механізм аукціонів. Однак, важливими є питання отримання підключення до електромереж та вартості такого приєднання, виділення землі та заключення договору купівлі/продажу електроенергії. Ці «точкові» питання є важливими складовими цієї реформи. І від їх належного запровадження залежить ефективність реформи», – зазначив він.

Експерт також нагадав, що із 1 липня цього року має запрацювати ринок електричної енергії, «який є більшим за масштабами та значущістю аніж «зелений».

«Ці дві реформи слід проводити в комплексі, адже реформування однієї галузі окремо від усього ринку – це дуже ризиковано», – додав Ігор Гоцик.

На його думку, до підписання президентом України та фактичного вступу в дію закону №8449-д говорити про уникнення кризи в українській енергетиці все ще передчасно.

Нагадаємо, Верховна Рада України 25 квітня 2019 року ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект №8449-д про «зелені» аукціони. За проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» проголосував 251 народний депутат.

Передбачається, що виробники пропонуватимуть на аукціонах найнижчу ціну за «зелену» електроенергію і конкуруватимуть між собою, щоб зменшити витрати споживачів на придбання електроенергії.

Раніше в Держенергоефективності заявляли, що система «зелених» аукціонів дасть змогу установити реальну справедливу ринкову ціну на «чисту» електроенергію; здешевити вартість «зеленої» електроенергії для кінцевих споживачів; створити конкуренцію між гравцями ринку; урегулювати планування бюджету; надати гарантії інвесторам та фінансовим установам щодо реалізації проектів.

В свою чергу Європейське енергетичне співтовариство раніше наполягало на впровадженні в Україні до 2020 року «зелених» аукціонів і розраховувало, що закон буде ухвалено в лютому або березні цього року. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: