Дизельне пальне роблять не тільки з нафти

Нетрадиційні для Львівщини жнива будуть в одного з фермерів. Його врожай – біопаливо, а саме дизельне пальне. І він не бурить землю, а використовує вирощений на землі ріпак.

Цим вже не здивуєш багатьох. Україна стала державою, з котрої вивозять насіння ріпаку для того, щоб отримувати біопаливо. Але на Самбірщині господар вирішив не ризикувати землею, віддаючи її крупним  агрохолдингам, які виснажують родючість землі. На своїх землі господар буде проводити грамотні сівозміни і ріпак не буде домінувати постійно і не буде нищити землю.

0014 біопаливо.jpgФермер із Великої Білини Іван Кільган виграв конкурс на впровадження проекту з виробництва біопального (ЮНІДО та Інститутом відновлювальної енергетики).

Його обладнання було недосконалим, немало технологічних процесів доводилося виконувати вручну. Після конкурсу отримав технологічну лінію, обладнання за європейськими вимогами. При цьому значну частину цієї суми виділило ЮНІДО. Три роки пішло на  введення у дію заводу з виробництва альтернативного палива.
За словами Івана Кільгана, з одного гектара можна отримати тисячу літрів олії, а це майже стільки ж високоякісного біодизелю. 

Пальне екологічно чисте, не завдає шкоди природі, а отже і нам. 

За матеріалами "Голос Самбірщини" 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка