Дитячий садок у Києві економить енергію завдяки термомодернізації і сонячним коллекторам

У Києві дитячий садочок "Плай" заощаджує енергію завдяки термомодернізації та сонячним колекторам.

Як зазначила директор ДНЗ No8 "Плай" Лідія Будчик, енергоефективність закладу підвищили за кошти столичного бюджету, передає Вечірній Київ.

«Наш садочок сучасний, - говорить вона. - У будівлі провели термосанацію, завдяки якій тепер витрачаємо на 20% електроенергії, і встановили сонячні колектори, які забезпечують гарячою водою».

На додачу, садочок оснащений відеоспостереженням, сигнальною кнопкою та охороною, завершується встановлення пожежної сигналізації. А ще заплановано оновити спортивний майданчик та музичний клас. Наразі у садочку навчається 340 дітей у 14 групах.

Програма термосанації тривала з 2016 по 2017 роки. Будівлю утеплили, замінили батареї, систему освітлення та проводку, встановили індивідуальний тепловий пункт. У 2018 році на даху з'явилися сонячні колектори, які нагрівають воду. Монтаж обладнання тривав 2 тижні.

На даху садочка змонтовано 20 сонячних колекторів, які дозволяють підігрівати воду для використання власних потреб, уточнив директор КП "Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва" Віктор Шемет.

«Плюс колекторів у тому, що коли немає сонця, то підігрів води іде за рахунок теплоносія, що знаходиться в індивідуальному тепловому пункті, - пояснює він. - Такий комплекс загальною потужністю близько 27 кВт коштує близько мільйона гривень».

Як зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, ДНЗ No8 - один з найтехнологічніших у столиці. «Цього року садок отримав "вишеньку на торті" - систему підігріву води за рахунок сонячної енергії, - зазначив він. - Загалом на модернізацію та ремонт садку місто витратило близько 10 мільйонів гривень».

Зараз київські фахівці аналізують, як найкраще масштабувати такі проекти у місті, наголосив Петро Пантелеєв.

Наразі у столиці вже у 4 дошкільних установах провели комплексну термосанацію та встановили сонячні колектори. За оцінкою експертів, подібні проекти окупаються за 6,5 - 7 років.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: