Друге за величиною місто у Чехії переводить міський транспорт на біогаз

Місто Брно(Чехія) переводить міський транспорт на біометан.

Пілотний проект у столиці Моравії покликаний скоротити викиди вуглекислого газу, передає ruski.radio.cz

У другому за величиною місті Чехії були спочатку протестовані два автобуси, які працювали на біометані отриманому з гною і овочевого компосту. Пілотний проект увінчався успіхом, тому найближчим часом в Брно з'явиться ще п'ять автобусів, що працюють на біопаливі. Основною метою проекту було показати, що це технічно здійсненно — транспортна компанія могла особисто попрацювати з новими технологіями і зрозуміти, як вони функціонують.

«Звичайний природний газ - це невідновлюване паливо, спалювання якого призводить до нових викидів, - розповідає один з ініціаторів проекту Петро Новотни з Інституту циркулярної економіки. - Крім того, ми імпортуємо його з-за кордону, з країн Північної Європи і, в першу чергу, з Росії, а використання біометану з гною і компосту допоможе нам не тільки стати незалежними від імпортних постачальників, а й переробити відходи з кухонь ресторанів і їдалень, які в даний момент просто потрапляють на звалища».

Петро Новотни наголосив на необхідності поєднання електромобілів і транспортних засобів, що працюють на біометані. «Дуже важливо зрозуміти значимість переходу від забруднюючих повітря засобів пересування до тих, які більш дбайливі до навколишнього середовища, - каже він. – У майбутньому біометан з продовольчих відходів в основному буде використовуватися в вантажному і автобусному транспорті, а електрика — в моторах приватних авто».

Перший завод з виробництва біометану з гною і харчових відходів у Чехії був відкритий у місті Рапотін.

До 2030 року Брно зобов’язався скоротити викиди вуглекислого газу на 40%.

Згідно з оновленим у 2020 році планом "Чистий рух", протягом найближчих десяти років у Чеській Республіці повинно їздити до 35 000 автомобілів, що працюють на КПГ (компримований (стиснутий) природний газ), що приблизно на 10 000 більше, ніж зараз.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: