Друге найбільше озеро Туреччини висохло через зміну клімату

У Туреччині озеро Туз стало жертвою посухи, викликаної зміною клімату у 2021 році.

Друге найбільше озеро країни площею 1665 квадратних кілометри, яке є домівкою кількох видів птахів, повністю висохло, передає ecopolitic.com.ua

«Озеро Туз стало жертвою посухи, викликаної зміною клімату, яка сильно вдарила по регіону, а також десятиліть шкідливої сільськогосподарської політики, яка виснажила запаси підземних вод», - кажуть експерти.

Фотограф дикої природи Фахрі Тунч цього літа зняв тіла сотень фламінго, які загинули на висохлому озері. "Близько 5000 молодих фламінго загинули, бо не було води», - каже голова регіонального відділення турецької екологічної групи Doga Dernegi.

За даними турецького державного агентства Anadolu, дослідження, яке ґрунтується на супутникових знімках турецького університету Еге, показує, що рівень води в озері Туз почав падати з 2000 року.

Згідно з дослідженням, озеро повністю висохло цього року через підвищення температури, посилене випаровування та нестачу дощу. Екологи повідомляють, що неефективна державна сільськогосподарська політика відіграє значну роль у погіршенні стану озер Туреччини.

Декілька інших озер по всій Туреччині також висохли або рівень води в них опустився до загрозливого рівня через невелику кількість опадів та нестійкі методи зрошення. Так, у озері Ван, найбільшому озері Туреччини, розташованому на сході країни, минулого тижня рибальські човни більше не могли наближатися до причалу після того, як рівень води впав до найнижчого рівня.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка