Досвід Польщі: як вугілля замінюється біомасою

В Україні склалася дуже складна ситуація з наявністю вугілля для генерування електроенергії та тепла. Варто придивитися до успішних впроваджень польських виробників при виробництві енергоносіїв через спалювання біомаси на великих електростанціях.

Протягом трьох кварталів цього року група Enea виробила з біомаси 371 ГВт*год енергії, що на 28% більше за такий же період 2013 року. А тільки в третьому кварталі виробництво енергії з біомаси склало 87  ГВт*год (ріст 37,1%).

Для виробництва енергії таким способом Enea закупила 557 тисяч тон біомаси, заплативши $54 млн (разом з доставкою).  На одному з підприємств вісім генераційних блоків потужністю 215-229 МВт пристосовано для спільного з вугіллям спалювання пелет з тирси, пелет і брикетів з лушпиння соняшника і пелет з соломи.
Постачанням біомаси займаються 10 підрядників, котрі мають договори на цю діяльність.  

Використовується біомаса і при когенерації, видаючи електроенергію і тепло. В Білостоку це відбувається на блоці потужністю 78,503 МВт-е. Тут використовується щепа лісова, з енергетичної верби і пелети з лушпиння соняшника.
Постачанням займаються 12 підприємств і воно відбувається як автотранспортом, так і залізницею.

Україна має великі можливості у підготовці біомаси для своїх електростанцій, щоб піти шляхом європейських виробників. Це зменшить залежність від вугілля, котре треба економити в будь-якому випадку. Створюються робочі місця в ланцюжку виробництва, постачання і використання біомаси і утворюється додана вартість, як елемент наповнення бюджету.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка