Досвід Черкас: зменшення споживання електрики на 30% і води на 20 тис.куб.м. щодоби

Міська рада Черкас має досвід вирішення проблем енергозбереження у міському господарстві. Тут модернізовано систему водопостачання. Економію енергії дають частотні перетворювачі, котрі зменшили споживання електроенергії, регулюючи роботу насоса у відповідності до необхідного тиску води в трубі. Ще в 2005 році виконана така робота. Для фінансування проекту були випущені муніципальні облігації. Інвестиція дає економію 30% споживання електроенергії і зменшення споживання води понад 20 тис. м3 на добу. В десятки разів зменшилося число проривів труб через відсутність гідроударів.

Наступний крок - енергозберігаючі проекти в теплопостачанні для бюджетної сфери. Укладені договори співпраці міськради з ЄБРР та Урядом Королівства Швеції.

Читайте також: Як отримати фінансування для проектів по енергоефективності?
 
Шведська фірма AF Process, використовуючи кошти гранту, котрий надала Швеція, розробила проект для модернізації енергоефективності в «Черкаситеплокомуненерго». Сума кредиту 11,2 млн євро. Термін кредитування – 15 років під муніципальні гарантії.

Важливим кроком є випуск муніципальних облігацій на суму 65 млн.грн для поліпшення енергопостачання та енергоефективності бюджетних установ. Напрямок робіт дозволить зменшити споживання газу.

Читайте також: Подвійне використання газу в міській котельні Черкас

Програмою реновації будівель бюджетної сфери передбачено чотири напрямки: заміна вікон на склопакетні, утеплення стін, утеплення дахів, встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП).

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка