Дослідження: До 2050 року Німеччина здатна забезпечити надійну роботу енергосистеми на відновлюваних джерелах

До 2050 року Німеччина здатна забезпечити надійну роботу енергосистеми на відновлюваних джерелах.

Про це йдеться у новій доповіді «Системна надійність-2050» Німецького енергетичного агентства «Dena», передає renen.

У об'ємному документі на 230 сторінок на відміну від інших подібних досліджень приділено увагу питанням якості енергопостачання, підтримки балансу, частоти.

«З прийняттям Федерального закону щодо захисту клімату була сформульована мета забезпечити Німеччину до 2050 року кліматично нейтральною енергією: замість керованих, безпосередньо підключених до магістральних мереж електростанцій, все більші обсяги енергії будуть вироблятися залежними від погоди об'єктами у розподільних мережах, - йдеться у документі. – Електроенергія буде генеруватися у місцях з хорошими погодними умовами, а не у безпосередній близькості від центрів споживання, а нові споживачі, такі як електромобілі та теплові насоси, збільшать попит на електроенергію у довгостроковій перспективі».

Вищезазначені радикальні зміни потребують впровадження заходів, які забезпечать гарантовану безпечну і надійну роботу системи. «Поновлювані джерела енергії та інші децентралізовані системи можуть покращити системну надійність, - відзначається у дослідженні. - Системні послуги, які регулюють частоту, напругу і навантаження і, тим самим, забезпечують надійність енергопостачання, в даний час в основному надаються великими тепловими електростанціями, хоча децентралізовані генеруючі установки, споживачі і системи зберігання енергії також технічно здатні виконувати багато завдань для забезпечення системної надійності».

Для реалізації потенціалу відновлюваних джерел енергії особливо важлива оптимізація процесів координації між системними операторами, а також між системними операторами і об'єктами генерації.

Дослідження показує, що децентралізовані енергетичні системи, що працюють на рівні розподільних мереж, у 2050 році зможуть покривати значну частину потреб магістральних мереж у реактивній потужності, якщо вони відповідають необхідним технічним вимогам і встановлені відповідні процеси координації. Також наголошується, що у 2050 році невелика частка вітроенергетичних і фотоелектричних систем, а також гнучких навантажень буде здатна забезпечити достатній ресурс для відновлення частоти.

Dena підкреслює необхідність подальшого технічного розвитку та регулювання. Скажімо, для подолання екстремальних подій, у результаті яких енергетична система потрапляє в аварійні ситуації, у майбутньому виникне значна додаткова потреба у миттєвому резерві. Його зможуть забезпечувати децентралізовані генератори, системи зберігання енергії і навантаження споживачів, але для цього вони повинні будуть оснащені перетворювачами (інверторами), які дозволяють підтримувати технічні параметри.

Водночас, нинішня нормативна база не містить достатніх економічних стимулів для надання багатьох системних послуг новими учасниками системи (ВДЕ, Накопичувачі тощо). Тому при її модернізації рекомендується враховувати не тільки поточні потреби, а й майбутню конфігурацію енергосистеми, і закладати в норми відповідні заходи стимулювання.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: