Дослідники MIT навчилися створювати сонячні батареї зі старих автомобільних акумуляторів

Нещодавно співробітники Массачусетського технологічного інституту (MIT) оголосили про новий метод створення повноцінних сонячних батарей з використаних автомобільних акумуляторів, які раніше розглядалися виключно як відходи. 

Вчені розробили методику вилучення свинцю зі старих акумуляторів і використання його в якості основного компонента для нових сонячних панелей. Дослідники вважають такий метод найбільш екологічним і економічним, повідомляє ресурс PCnews.ru.

Класичний видобуток свинцю завдає шкоди оточуючому середовищу.  Однак більшість сучасних сонячних батарей, створених на основі перовскіту, потребує свинець. Саме тому вчені були зацікавлені у пошуку більш безпечних та екологічно чистих шляхах видобутку цього елемента. Найбільш розумним рішенням дослідники визнали використання старих автомобільних акумуляторів. 

Суть процесу полягає у розбиранні корпусу батареї і зборі електродів. 

Але вчені попереджають, проводити подібні експерименти в домашніх умовах може бути смертельно небезпечно для життя через вміст у батареях отруйних речовин (сірчана кислота, свинець, ртуть, кадмій). 


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка