Дослідники створили спрей-покриття для сонячних панелей, що підвищує їх ефективність

Хоча перовскіти є багатообіцяючою альтернативою кремнію, який використовується для виготовлення більшості сучасних сонячних панелей, потрібні нові виробничі процеси, щоб зробити їх практичними для комерційного виробництва. Щоб допомогти заповнити цю прогалину, дослідники розробили новий метод розпилення покриття, що дозволяє збільшити ефективність сонячних панелей з перовскіту та розширити їх масове виробництво, пише Solar Daily.

Перовскіти перспективні для сонячних панелей нового покоління, оскільки вони поглинають світло і перетворюють його в енергію з кращою ефективністю та потенційно нижчими витратами на виробництво, ніж кремній. Перовскіти можна навіть розпорошити на віконне скло.

«Наша робота демонструє процес нанесення шарів перовскіту з контрольованою товщиною, – сказав керівник дослідницької групи Махідольського університету в Таїланді. – Цей новий метод дозволяє зробити сонячні панелі з кращими робочими характеристиками та стабільністю».

Застосування різних матеріалів перовскіту в кожному шарі може дозволити налаштувати функцію пристрою або можливість відповідати конкретним вимогам щодо продуктивності та стабільності.

Однією з переваг перовскітів є те, що вони піддаються обробці розчином, тобто сонячна батарея виготовляється шляхом висушування рідкого перовскіту в тверду речовину за низької температури. Цей процес виготовлення набагато простіший і дешевший, ніж виготовлення традиційної сонячної панелі з кремнію. Адже такий процес вимагає дуже високих температур і розрізання твердого матеріалу на комірки.

Однак процес, який зазвичай використовується для виготовлення перовскітів, має тенденцію до розчинення вже висушеного нижнього шару. Щоб подолати цю проблему, дослідники звернулися до розпилення, при якому на поверхню наносяться крихітні крапельки матеріалу.

Спробувавши різні способи нанесення покриттів, вони виявили такий, що працював при температурі близько 100 С. Потім вони оптимізували параметри розбризкування, щоб гарантувати, що крихітні крапельки висихають і кристалізуються в твердий перовскіт відразу після контакту з уже висушеним нижнім шаром.

Дослідники планують використовувати новий підхід для виготовлення багатошарових перовскітних пристроїв з новими функціями і комбінаціями продуктивності та стабільності, які раніше були неможливі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: