Допоможе чи завадить енергозбереженню в Україні асоціація з Європою?

Багато запитань було перед підписанням Угоди про асоціацією між Україною та Європейським Союзом. Дискусії велися, в основному, для «заробляння» політичних дивідендів, не було обґрунтованого фахового обговорення. В т.ч. і в галузі енергозбереження, котра для країни має визначальне значення, особливо цієї осені, через суттєве підвищення ціни газу. 

Читайте також: Україні потрібен не інший постачальник газу, а зміна власної свідомості

Основні переваги, котрі отримає Україна після ратифікації Угоди з ЄС, складаються не з фінансової чи технічної допомоги, котру вона отримувала і буде отримувати з різних Програм співпраці в галузі енергозбереження. Основним моментом, котрий заставить знизити енергоспоживання, забезпечити суттєве зменшення спалювання газу, передбачить застосування нових енергоощадних технологій, стане обов’язок України використовувати ті ж правила і стандарти, котрі діють у відповідних галузях в ЄС. Чому це важливо? Тому, що закладаються нормативні документи, на основі котрих будуть працювати певні організації для контролю за впровадженням норм, будуть створені лабораторії з сучасним обладнанням та методами перевірки. Такий спосіб не дозволяє «кампанійщину», а закладає сталий розвиток енергозбереження.    

Норми вводитимуться поступово, даючи можливість підготуватися до їхнього застосування. Але після встановлення термінів повної дії, передбачаються штрафні санкції, котрі будуть накладатися через судові рішення. Невигідно буде залишатися перевитратним і несучасним.

Читайте також: В Європі судять за енергетичну неефективність будинків

Найбільше марнотратства енергії в Україні в житлово-комунальній сфері, котра споживає понад 50% енергії, що виробляється. Тому тут дуже знадобиться нормативна база ЄС для проектування енергоефективних будівель, забезпечення обов’язковості енергетичних паспортів будівель з перевіркою нормативів економного споживання тепла.

forma.png
 
Країни ЄС вже давно розробили і використовують директиви, призначені для стандартизації будівельних нормативів з підвищення енергоефективності будівель. Основна мотивація – підвищення ефективності використання природних енергоресурсів.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка