Домогосподарства в Австралії продають «зелену» електроенергію в режимі реального часу

Жителі австралійського міста Фрімантл, які встановили сонячні електростанції, отримали можливість продавати "зелену" електроенергію і встановлювати на неї ціни за допомогою блокчейн-платформи.

У проекті, що фінансується урядом Австралії, також беруть участь компанія-розробник програмного забезпечення Power Ledger і університети Зеленого континенту, передає eprussia

Однією з ключових переваг цього проекту стали швидкі розрахунки, які здійснюються в режимі реального часу.

Раніше учасникам проекту, які намагалися торгувати "зеленою" елекроенергією, доводилося чекати рахунків за електрику і доходів від застосування пільгових тарифів протягом 60 днів. Проте, підкреслює Power Ledger, учасники проекту вважають, що його привабливість істотно зросте при зміні структури тарифів на електроенергію, що діють у штаті Вашингтон. Сьогодні фінансові результати, отримані частиною учасників проекту, залежать від щоденного споживання електроенергії, а не від обсягу торгівлі.

Торгівля "зеленою" електроенергією за допомогою блокчейн-технологій допоможе скоротити надлишок сонячної електроенергії протягом дня, підвищуючи стійкість енергосистеми. «Подібні проекти є привабливою альтернативою скороченню виробництва "зеленої" електроенергії або необхідності збільшення субсидій для стимулювання споживання надмірної кількості сонячної електроенергії протягом дня», - вважає голова Power Ledger Джемма Грін.

Оцінці піддалися результати, отримані в період з грудня 2018 року по січень 2020 року.

За підсумками 2019 року сонячні панелі на дахах будинків в Австралії забезпечували близько 23,7% всієї потреби в електроенергії, вітрові електростанції — 15,7%, великі сонячні електростанції — 8,8%, гідроенергетика — 1,9%. При цьому працюючі на кам'яному вугіллі електростанції забезпечували 35,7% потреб в електроенергії, а електростанції, що працюють на бурому вугіллі — 13,5%.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: