"Домашня" сонячна станція в кредит: позичальник заробив близько 7600 грн у перший місяць

Віктор Бурячок заробив близько 7 600 грн у перший місяць експлуатації встановленої за кредитні кошти "домашньої" сонячної електростанції потужністю 13,5 кВт.

Мешканець Київської області першим оформив ЕКО-кредит в Укргазбанку, передає ukrgasbank.com.

У червні – першому місяці роботи - СЕС виробила 2 250 кВт-год електроенергії, розповідає Віктор Бурячок.

"Обленерго надсилає на мою електронну скриньку звіт, в якому зазначено, скільки електроенергії за місяць використав мій будинок – зазвичай до 400 кВт-год, а скільки - купує держава за тарифом 4,5 грн. за кВт-год, - пояснює позичальник. – За перший місяць я отримав на спеціальний рахунок близько 7 600 гривень - якщо з податками, то це майже 10 тис. гривень".


На спеціальному лічильнику у будинку Віктора Бурячка відображається обсяг електроенергії, яку виробляють сонячні батареї. «Надлишок йде у загальну мережу, - розповідає він. - Двозонний лічильник показує, скільки я взяв з електромережі і скільки віддав».

За попередніми підрахунками Віктора Бурячка, приблизно за півроку сонячної активності можна буде погасити річну заборгованість за кредитом. "Вартість моєї станції з монтажними роботами склала 400 тис. грн, 200 тис. - мій внесок, інше - в кредит, - пояснює позичальник. - Якщо СЕС вироблятиме в середньому близько 1000 кВт-год у місяць, то я повністю перекрию вартість кредиту і отримуватиму прибуток: отримуючи від держави до 5000 грн у місяць, 3 400 грн платитиму за кредит, а 1500 грн – це прибуток. При цьому червень, у якому я отримав 4 200 гривень прибутку, покрив 2 місяці кредиту".

Встановлення «домашньої» сонячної станції є ідеальним рішенням для тих, хто справді вміє рахувати гроші, переконаний Віктор Бурячок. "СЕС буде покривати 50% кредиту, - ділиться досвідом позичальник. - Раджу брати «сонячний» кредит із 50% власним внеском – і тоді не буде ніяких відсотків».За словами Віктора Бурячка, від моменту отримання кредиту до встановлення сонячної станції пройшло близько півтора тижня. «Потім отримав відповідь від обленерго про взяття проекту під "зелений" тариф, - розповідає він. - Пакет документів для оформлення повністю готує компанія-постачальник - весь проект обслуговується "під ключ".Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка