Додаток "Пакован" допоможе українцям сортувати сміття

В Україні запустили додаток, який допомагає сортувати упаковку придатну для вторинної переробки і визначати екологічність товару вже при його покупці.

Проект "Пакован"реалізує Громадська організація "Агентство трансформацій М.КЛАСС" при технічному адмініструванні Center42 у рамках Програми ООН по відновленню і розвитку світу і за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції, передає .

Додаток сканує штрих-коди на упаковці, дозволяючи отримати основну і приховану інформацію про неї. Користувачі також зможуть самостійно додавати товари, яких немає у базі, що допоможе і іншим користувачам.

«Можна приєднатися і навчити "Пакован" розпізнавати ще більше упаковок, отримавши спеціальне винагородження», – пишуть розробники. Крім того, "Пакован" допоможе знайти найближчі сортувальні станції у Києві, Львові, Рівному, Маріуполі, Краматорську та Сєвєродонецьку.

Ідея створення додатка виникла після участі Агентство трансформацій М.КЛАСС у волонтерському прибиранні сміття у Карпатах.

Розробники програми планують додати й інші міста. "В ході розробки і просування "Пакован" ми зрозуміли, що люди готові сортувати вторинну сировину, відкриті до екоініціатив і активно підтримують екопроекти, - розповідає комунікаційний менеджер "Пакован" Наталя Мельничук. - Насправді, якщо разом з "Пакован" і екоколлекціями долучатися до процесу, то незабаром сортування увійде у звичку і стане такою ж щоденною справою, як і чищення зубів".

Проект "Пакован" став переможцем національного конкурсу інновацій EastCode 2021.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка