До кінця року у Шотландії переведуть систему опалення житлового району на «зелений» водень

У Шотландії у окрузі Файф планують опалювати «зеленим» воднем 300 будинків.

Проект H100 Fife реалізує шотландська газорозподільна компанія SGN, яка поставляє природний газ для 5,9 мільйонів будинків і підприємств у Шотландії та на півдні Англії, наприкінці року, передає renen

«Це — перша в світі программа, в якій зелений водень буде використаний для опалення будинків у цілому районі, - зазначають у компанії. - Водень будуть виробляти методом електролізу за допомогою електроенергії з офшорних вітрових електростанцій, централізовано зберігати і розподіляти в мережі».

Мешканцям житлового району запропонують демонстраційні водневі пристрої (бойлери-нагрівачі), які можна буде випробувати у власних будинках. В ході проекту буде оцінюватися рівень задоволеності споживачів водневим енергопостачанням, а також технічна та економічна сторони.


Наразі заявку SGN розглядає британський національний регулятор енергетичного ринку Ofgem. Раніше проект H100 Fife пройшов первісну процедуру відбору щорічного конкурсу енергетичних інновацій Ofgem.

H100 Fife є частиною національної ініціативи Gas Goes Green — серії проектів, покликаних довести життєздатність водню у теплопостачанні. Проект покликаний довести, що британська газова мережа може забезпечити чіткий і економічно ефективний шлях декарбонізації теплопостачання за допомогою водню при низьких витратах, з високими темпами і у великих масштабах.

Шотландія збирається стати кліматично-нейтральною до 2045 року.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка