До кінця року на діючому звалищі Маріуполя запустять біогазову електростанцію

На діючому Лівобережному полігоні твердих побутових відходів Маріуполя прокладають систему труб для збору звалищного газу та готують майданчик для встановлення біогазової установки з подальшим виробництвом електроенергії.

Обладнання на частині сміттєзвалища, яке не експлуатується, встановлює компанія "Тіс-Еко", передає 0629.com.ua

«Свердловини пробурили на глибину від 20 до 25 метрів, - розповідає інженер "Тіс-Еко" Валерій Замікула. - Зараз прокладено близько 4 кілометрів газових труб на найбільш продуктивних ділянках Лівобережного полігону ТПВ, бо як багато будівельного сміття або він погано утрамбований, то біогазу менше».

По трубах звалищний газ транспортується в газозбірний пункт, а потім на газокомпресорну станцію і далі - до генератора електричного струму.

Біогазу на Лівобережному полігоні, згідно з результатами проведеної компанією "Інгаз" розвідки, вистачить на 10-15 років, продовжує він.

"Можна за рік-три викачати весь газ і висушити свердловини - коли свердловини висихають, вмирають бактерії, і бродіння зупиняється, газ більше не виробляється, - пояснює він. - А можна добувати газ протягом 15 років".

Установка генерує струм напругою 380 В, а в мережу через трансформатор подає 6 000В, пояснюють в компанії.

«Вироблену електроенергію за «зеленим» тарифом купує "Місто-4", - розповідає інженер. – Натомість місто отримує «зелену» електроенергію, частково рекультивований полігон і гарантію того, що найбільше сміттєзвалище в Маріуполі не загориться».

Незабаром компанія має намір прокладати труби для збору звалищного газу на нині діючих майданчиках. «Одна труба прокладена як раз на перспективу, щоб забирати газ з активної частини полігону, - пояснює Валерій Замікула. - Ми розробили нову технологію, яка дозволить бурити свердловини не на закритому, а на працюючому полігоні".

Зараз на полігоні ведуться роботи з благоустрою майданчика.

Біогазову установку на Лівобережному полігоні ТПВ планують запустити до кінця цього року.

В 2010 році "Тіс-Еко" встановила біогазову електростанцію на закритому полігоні ТПВ на вулиці Червонофлотській. Сьогодні там росте трава і дерева.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: