До кінця року Enel закриє вугільні станції потужністю 1,7 ГВт

До кінця року італійський енергетичний концерн Enel пообіцяла зменшити потужність вугільних електростанцій у світі на 1,7ГВт до 10 ГВт.

Про це заявив голова відділу генерації в Enel Антоніо Камміскера в інтерв'ю S&P, передає renen.

Наразі вугільні генеруючі активи Enel складають сьогодні 11,7 ГВт. Компанія як і раніше є одним з найбільших власників вугільних електростанцій серед європейських енергетичних підприємств, і минулого місяця Норвезький суверенний фонд, керуючий активами на 1 трильйон доларів, взяв Enel «на олівець», помістив компанію в список для спостереження за недотримання нових екологічних норм фонду, оскільки її вугільні потужності перевищують встановлений Фондом максимальний обсяг у 10 ГВт.

За словами Антоніо Камміскера, наразі розглядається можливість прискорення попередньо запланованого на 2030 рік остаточного виходу Enel з вугілля. «Ми зробимо це швидше, ніж ми думали ще рік тому, — сказав він. - Без сумніву, до 2025 року Enel буде без вугілля в Італії і, в основному, по всьому світу».

Enel хоче закрити свою останню вугільну електростанцію у Чилі на кілька років раніше встановленого терміну, після чого у нього залишиться тільки одна невелика колумбійська вугільна електростанція в Латинській Америці. У жовтні компанія продала свою останню вугільну електростанцію у Росії.

Решта вугільних активів Enel, приблизно 11 000 МВт, знаходяться у Європі. В Італії компанія щойно отримала дозвіл на закриття блоку потужністю 660 МВт на електростанції у Бріндізі. Дві з п'яти вугільних електростанцій, які залишилися в Іспанії, також отримали «добро» на виведення з експлуатації.

"Це має бути зроблено і чим швидше, тим краще для всіх - краще закрити ці електростанції зараз, - говорить Антоніо Камміскера. - Ми практично не спалюємо вугілля в даний час... і це не є тимчасовим фактором, бо збільшення вироблення електроенергії на основі вітру і сонця, дешевого природного газу, а також посилення норм викидів в Європі «з’їдають» маржу вугільного бізнесу».

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка