До кінця 2021 року у США побудують перші гравітаційні батареї

На території США побудують перше у світі комерційне сховище енергії з використанням сили гравітації і механічної кранової системи.

Проект реалізує американо-швейцарський стартап Energy Vault, передає Siliconcanals

Для зберігання енергії будуть використані 35-тонні блоки, виготовлені з композитного матеріалу, які при «зарядці» такого сховища будуть підніматися на велику висоту, а при «розрядці» будуть опускатися. За даними Energy Vault, всього 20 кранів зможуть запасати стільки енергії, що її вистачить для забезпечення 40 тис. домогосподарств протягом 24 годин.

Стартап Energy Vault розраховує стати першим у світі постачальником енергетичних сховищ, заснованих на силі гравітації. У вежах EVx використовуються ті ж основи фізики і кінетична енергія, що і в гідроакумуляторах, але вода у них замінюється циліндричними блоками. Модульна конструкція пропонує потужність від 10 до 35 МВт*год і вихідну потужність до 5 МВт. Кожна вежа, заявляють в компанії, розрахована на термін служби більше 30 років без втрати потужності.

Важлива особливість технології Energy Vault полягає в екологічності проектів стартапу. За словами виконавчого директора Роберта Піконі, компанія виробляє блоки на місці будівництва з грунту і місцевих відходів, знижуючи вартість ланцюжків поставок і спрощуючи транспортування вишок. Energy Vault також стверджує, що прискорює перехід до економіки замкнутого циклу і «повністю поновлюваного світу» за рахунок використання екологічно чистих матеріалів.

Перші вишки у Північній Америці будуть встановлені у четвертому кварталі 2021 року і запущені на початку 2022 року. Для реалізації проекту стартап залучив $100 млн венчурних інвестицій.

Раунд серії C очолив венчурний фонд Prime Movers Lab за участю SoftBank Vision Fund, Saudi Aramco Energy Ventures, Helena і Idealab X. до них приєдналися минулі інвестори стартапу — Energy Equity Opportunity Fund, SailingStone Global Energy Transition, AT Gekko, Crexa Capital Advisors LLC, Green Storage Solutions Venture I і бізнес-ангел Гордон Кроуфорд. Залучений капітал дозволить Energy Vault реалізувати клієнтські угоди у США, Європі, Австралії та на Близькому Сході.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка