До Олімпіади-2020 у Токіо планують збудувати «сонячні» дороги

Міська влада Токіо планує збудувати «сонячні» дороги до Олімпійських ігор 2020 року. У такий спосіб столицю Японії хочуть представити одним із найбільш екологічно чистих міст як всередині країни, так і в світі, пише Іndependent.

До початку наступного року нові технології повинні застосувати на експериментальних ділянках доріг. У травні 2018 року «сонячна» дорога вже з'явилася на автостоянці магазину Seven-Eleven в префектурі Канагава. Вона складається із системи сонячних панелей. Що вкриті надміцною речовиною, аби по ній могли вільно їздити автомобілі. Подібні дороги раніше були представлені у Франції і Нідерландах.

«Сонячна» дорога може генерувати 16 145 кВт-годин електроенергії на рік, покриваючи близько дев'яти відсотків всієї електроенергії, споживаної магазином», – розповіла менеджер магазину Seven-Eleven.

Уряд Токіо зосереджений на підтримці нових технологій, адже поставив за мету до 2030 року збільшити використання електроенергії з відновлюваних джерел до 30% від споживаної потужності в Токіо, у порівнянні з аналогічною метою близько 12 % у 2016 році. За рахунок «сонячних» доріг збільшується можливість використання ВДЕ. Головна проблема з впровадженням таких доріг – їхня висока вартість. Оскільки технологія широко не використовується, її компоненти поки ще не є масовими. У Франції один кілометр такої дороги коштує близько 5 млн євро. Незважаючи на це, уряд Токіо сподівається облаштувати «сонячні» дороги передусім на державних об’єктах, а також на автостоянках. Напередодні проведення Олімпіади-2020 мережу таких доріг хочуть поширити по всій країні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка