До 800 км на одній зарядці: Японці створять твердотільні акумулятори для електромобілів

У Японії консорціум Consortium for Lithium Ion Battery Technology and Evaluation Center (LIBTEC) розробить безпечні твердотільні акумулятори підвищеної ємності для електромобілів майбутнього.

До організації, створеної за підтримки Міністерства економіки, торгівлі і промисловості, увійшли технологічні гіганти і автовиробники - Panasonic, Toyota Motor, Nissan Motor, Honda Motor, GS Yuasa, а також Toray Industries and Asahi Kasei, передає panasonic.ru.

Високоефективні акумулятори нового покоління, які збільшать пробіг електрокарів на одній зарядці з нинішніх 400 км до 800 км, учасники консорціуму мають намір створити до 2030 року. При цьому проміжна мета – створення акумуляторів, що забезпечують пробіг 550 км, – повинна бути реалізована до 2025 року.

Розробка твердотільних акумуляторів для електромобілів отримала державне фінансування у розмірі 1,6 млрд ієн ($14 млн).

На відміну від стандартних літій-іонних акумуляторів твердотілі аналоги мають не рідкий, а твердий електроліт. Що робить їх більш зручними у виробництві: скорочується число компонентів, знижується собівартість, підвищується ефективність, і безпечнішими у використанні: твердотілі акумулятори не протікають.

Сьогодні одним з найвідоміших розробників твердотільних акумуляторів вважається Toyota, проте компанія все ще знаходиться на стадії комерціалізації своєї технології. Нова програма покликана об'єднати досвід та можливості учасників консорціуму і прискорити виведення таких продуктів на ринок.

LIBTEC також має на меті вивести японських виробників у лідерів розробки автомобільних акумуляторів. 

У 2013 році на частку «японців» припадало близько 70% світового ринку, проте останнім часом все голосніше про себе заявляють китайські і південнокорейські компанії.

Японія сподівається до 2030 року довести частку автомобілів нового покоління до 20-30% від усього обсягу продажів нових машин.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus

Щотижнева
e-mail розсилка