До 2050 року Китай може збільшити частку ВДЕ до 60% у загальному енергобалансі

Дослідження спеціалістів з Інституту енергетичних досліджень при Держкомітеті у справах розвитку і реформ та Державного центру з поновлюваних джерел енергії КНР показало, що до 2050 року в Китаї може сформуватися енергосистема, в якій будуть домінувати ВДЕ, досягнувши частки 60% в енергобалансі, повідомляє ресурс China.org.cn 

Проект з вивчення перспектив розвитку енергосистеми з високою часткою відновлюваної енергетики (до 60%) тривав три роки. Під час дослідження команда фахівців вивчала також шляхи реалізації подібної моделі. 

Таким чином, курс розвитку національної енергетичної стратегії визначений, і «те, наскільки успішно в найближче десятиліття вдасться подолати наявні технологічні та інституційні бар'єри, визначить можливість нашої країни реалізувати цілі розвитку у 2050 році», зазначив заступник голови Китайського товариства з вивчення енергоресурсів Хе Цзянькунь.

Експерти вже прогнозують, що сектори вітрової і сонячної енергетики та виробництво електромобілів  цілком можуть стати новими джерелами зростання для китайської економіки.
Однак, незважаючи на те, що закон про відновлювані джерела енергії діє в Китаї вже не перший рік, загального розуміння пріоритетної необхідності їх використання немає, заявляють у відділі Державного управління у справах енергетики Китаю.

2.jpg

«З одного боку, спостерігається нестійкий характер виробництва вітрової, сонячної та інших видів відновлюваної енергії, а з іншого - складність координації інтересів між представниками різних видів енергетичних підприємств. Тому перехід на нову модель енергоспоживання не представляється можливим без технічного прогресу та інституційних інновацій», - пояснив заступник начальника відділу Державного управління у справах енергетики Ши Лішань. 

Окрім Китаю, до 2050 року збільшити частку ВДЕ до 60% у структурі енергоспоживання також планує Німеччина. Данія, приміром, має намір до 2050 року повністю перейти на альтернативні енергоносії. 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка

Не пропустіть події: