До 2030 року у відновлювану енергетику інвестують $16 трлн

До 2030 року у відновлювані джерела енергії інвестують $16 трлн.

Про це йдеться у прогнозі "Goldman Sachs Group Inc.", передає novostienergetiki.

За словами аналітиків, на відновлювані джерела енергії, включаючи біопаливо, у наступному році припадатиме близько чверті всіх витрат на енергію у 2021 році, тоді як у 2014 році цей показник становив 15%. Частково це обумовлено різними витратами на капітал, оскільки ставки запозичення зросли до 20% для вуглеводневих проектів у порівнянні з всього лише 3% для «чистої» енергетики.

"Чиста" енергетика може залучити від $1 до $2 трлн на рік на інвестиції в інфраструктуру і створити 15-20 млн робочих місць у всьому світі. Тим часом, висока вартість капіталу для розробки викопного палива призведе до недостатнього інвестування, що може підвищити ціни на нафту і газ, що, у свою чергу, стимулює більш швидкий перехід на низьковуглецеві енергоносії.

За оцінками Goldman Sach, відновлювана енергетика стане найбільшою сферою витрат в енергетиці у 2021 році, вперше в історії перевищивши видобуток нафти і газу.

На думку експертів, розбіжність у вартості запозичень для проектів з високим і низьким рівнем викидів вуглецю передбачає ціну викидів вуглецю від $40 до $80 за тонну. У реальному світі, однак, тільки близько 16% глобальних викидів оцінюються, і середня вартість становить близько $3 за тонну.

Як пояснили в Goldman Sach, це створює роздвоєну інвестиційну модель, в якій гроші перетікають у зрілі технології, включаючи вітроенергетику, сонячну енергетику і біопаливо, а менш розвинені зусилля, такі як уловлювання вуглецю і чистий водень, можуть постраждати без більш високих цін на викиди.

Згідно з висновком Goldman Sach, швидкісний процес декарбонізації може прискорити декарбонізацію у короткостроковій перспективі, але у кінцевому підсумку відстрочити довгостроковий шлях до чистого нуля.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Новини по темі:

comments powered by Disqus
Система Orphus
Щотижнева
e-mail розсилка